ZN.SK
žena premýšľa, usmieva v obchode

História a zaujímavosti známych značiek, koncernov, či „start-upov“

Aj komerčné značky majú svoje zaujímavosti, zaujímavú históriu a význam pre nás. Ich história a tajomstvá teraz na jednom mieste…

Ak je história zaujímavá a jej pripomínanie nám umožňuje nezabúdať, magazín Zaujímavé novinky sa nevyhýba komerčným značkám. Prečo by sme mali? Aj tie majú svoje zaujímavosti, zaujímavú históriu a význam pre nás. Stojí za to vedieť, kto stál za vznikom slávnych značiek, ako to bolo na počiatku vzniku.

Victorinox nože

Prečo sa vlastne firmy volajú tak, ako sa volajú? Kde zobrali inšpiráciu na svoj názov a prečo sa začali venovať výrobe konkrétnych výrobkov, alebo ponuke služieb? Ak nás bude zaujímať striktne len nekomerčný svet, prídeme o mnoho zaujímavostí a postrehov, ktoré nemusia byť len pohľadom na komerčnú sféru. Sú totiž aj pohľadom do histórie, do míľnikov a na zmeny, ktoré sa v technologickom svete udiali. Niektoré z nich pritom môžu byť inšpiráciou aj dnes na založenie vlastnej značky, hoci len pokusu o urobenie „diery do sveta“.

História a zaujímavosti známych technologických značiek a produktov:

História výrobcov traktorov:

História a zaujímavosti pochúťok, reštaurácií a potravín

Neznačkové výrobky a produkty

Zaujímavé sú však aj mnohé produkty, ktoré používame, používať môžeme a nenesú vyslovene len jednu značku. Aj ich história má čo povedať, alebo je aspoň zaujímavým čítaním.Niktoré používame dennodenne, k iným sa nedostávame. No za ich vznikom stáli konkrétni ľudia, spoločnosti, alebo náhoda. Podobné články nájdete bežne pod žánrom Zaujímavosti, alebo pod kľúčovým slovom kuriozity. No tie, na ktoré sa oplatí upriamiť pozornosť priamo, sú určite nasledovné témy:

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu