ZN.SK
Haribo cukríky na rukách

Deň, kedy najstarší gumový medvedík oslávi 97. narodeniny

Rok sa s rokom zišiel a milovníci želatínových cukríkov sa môžu tešiť na ďalší významný deň. V pondelok 15. júla totiž opäť oslávime Medzinárodný deň gumových medvedíkov.

Rok sa s rokom zišiel a milovníci želatínových cukríkov sa môžu tešiť na ďalší významný deň. V pondelok 15. júla totiž opäť oslávime Medzinárodný deň gumových medvedíkov. A čo viac, je to práve 97 rokov, čo prvý želatínový medvedík uzrel svetlo sveta. A to už si nejakú sladkú oslavu zaslúži, nemyslíte?

Haribo cukríky na rukách

15. júl sa ako Medzinárodný deň gumových medvedíkov zaviedol pred niekoľkými rokmi aj na Slovensku. Ľudia si v tento deň pochutnávajú na želatínových cukríkoch a často si spomenú na ich dlhú históriu. A je veru na čo spomínať.

Rodinná firma dodnes

Za vznikom spoločnosti Haribo stojí Hans Riegel, ktorý ju založil v roku 1920 v nemeckom Bonne. Prvé cukríky v tvare medvedíkov uzreli svetlo sveta v roku 1922. Pri ich tvorbe sa nechal Riegel inspirovať živými medveďmi, ktorí v tej dobe vystupovali na jarmokoch ako atrakcie a tešili sa veľkej popularite. Cukríky v tvare medvedíkov niesli najprv názov Tanzbar, tancujúci medvedík, a boli predchodcom dnes dobre známeho Zlatého medvedíka. História týchto cukríkov je dlhá a bohatá, rovnako ako história celej spoločnosti, zaujímavosťou ale je, že až dodnes je spoločnosť Haribo rodinnou firmou.

Gumové medvedíky

Za dlhých 97 rokov si Haribo medvedíkov obľúbili celé generácie detí aj dospelých. Dnes sa tieto cukríky pridávajú do dezertov, zdobia sa nimi cup cakes, zmrzlinové poháre a donuty. Tohto roku bola naviac vôbec po prvýkrát v histórii Slovenskej a Českej republiky vyhlásená aj kreatívna kulinárska súťaž pre rodinné tímy. Zaujalo vás to? Pozrite sa na http://www.haribomalycukrar.cz/sk/, kde nájdete nielen detaily súťaže, ale aj bohatú kuchársku inšpiráciu.

Oslávte Medzinárodný deň gumových medvedíkov štýlovo a pochutnajte si buď na cukríkoch samotných, alebo pripravte originálny dezert hodný 97. narodenín gumových medvedíkov a 99. narodenín spoločnosti Haribo.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu