ZN.SK
Presýpacie hodiny

Mesto Kirchheim unter Teck a parkovanie na presýpacie hodiny

Mestečko v nemeckom bádensko-wurttembersku menom Kirchheim unter Teck má v skutku ojedinelú raritu. Parkovanie v centre tu majú vyriešené originálne.

Mestečko v nemeckom bádensko-wurttembersku menom Kirchheim unter Teck má v skutku ojedinelú raritu. Parkovanie tu majú v uliciach historického centra a okolia vyriešené naozaj originálne. Na 8 minút môžete parkovať bezplatne. Čas vám pritom budú merať presýpacie hodiny. Hodiny s modrým presýpacím pieskom vám odpočítavajú presný čas, ktorý môžete využiť na rýchly nákup, alebo vybavenie podania zásielky.

Presýpacie hodiny

Zaujímavý nápad

Nápad je zaujímavý. Vodiči, ktorí majú presýpacie hodiny na okne, alebo zavesené na prednom spätnom zrkadle, tým dávajú jasne najavo, ako dlho sú od svojho auta. Za tých pár minút sa dá v meste stihnúť naozaj veľa. Dokonca je v Kirchheim unter Teck tento systém aj známy ako parkovanie „na pečivo – jednoducho kým si kúpite pečivo. Či už to budú miestne praclíky, či chlieb je celkom jedno. Mesto je na pohľad veľmi pekné, lákavé architektúrou aj históriou, či príjemnou atmosférou centra aj širšieho okolia. AK sem zavítate, máte jasno v tom, že osem minút bude parkovanie bezplatné. Nápad však nie je na zachodenie ani u nás. Horšie je, že za osem minút nestihneme ani poštu, ba dokonca niekedy ani len podateľňu v poisťovni.

Hodiny stoja dve eurá, napríklad na stránke, ktorá je zdrojom fotografie.
Foto: mydealz.de

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu