ZN.SK
Inšpektor sa vracia, Epic Drama

Hviezdne obsadená detektívka: Inšpektor sa vracia, prinúti zamyslieť sa

Divadelná hra J. B. Priestleyho An Inspector Calls (Inšpektor sa vracia) bola sfilmovaná už v klasickom spracovaní z roku 1954. Na Epic Drama

Divadelná hra J. B. Priestleyho An Inspector Calls (Inšpektor sa vracia) bola sfilmovaná už v klasickom spracovaní z roku 1954. V roku 2015 sa však k téme vrátila írska režisérka Aisling Walshová. Ukázala, že kvalitné spracovanie nie je výsadbou dávnejších časov. Taktiež že toto nadčasové dielo dokáže podať zrkadlo spoločnosti ktorejkoľvek doby ako aj jej jednotlivcom.

Inšpektor sa vracia, Epic Drama

David Thewlis, profesor Lupin z Harryho Pottera, ako Inšpektor

Hviezdne obsadenie na čele s Davidom Thewlisom, známeho okrem iného aj z filmov o Harrym Potterovi, v ktorých stvárnil postavu obľúbeného profesora Lupina. Vo filme Inšpektor sa vracia hrá práve inšpektora Gooleho. Ten ako nepozvaný hosť prichádza na jednu rodinnú oslavu.

Celý príbeh je zasadený do jednej  noci v roku 1912. Rodina Birlingovcov oslavuje zasnúbenie svojej dcéry Sheily s Geraldom Croftom. To by okrem spojenia dvoch významných rodín znamenalo aj spojenie ich dvoch firiem, respektíve kapitálu. Práve spojovanie majetku a moci bolo dlhé storočia najdôležitejším motívom svadieb. Vrátane tých, ktoré pochádzali z trocha solventnejších rodín. Nezáležalo pritom na tom či išlo o rodinu miestnych sedliakov alebo vysokej šľachty či panovníka.

Inšpektor sa vracia, Epic Drama

Takže, ak sa dva mladí dediči firiem dajú dohromady viacmennej dobrovoľne, je to ešte väčší dôvod k radosti. Tu však prekazí príchod inšpektora Gooleho, muža, ktorý vyšetruje samovraždu mladej dievčiny, zhodou okolností robotníčky, ktorá pracovala v továrni pána Birlinga. Inšpektor je vo svojich otázkach neoblomný a nezastaviteľný. Postupne odkrýva temné a hanebné tajomstvá, ktoré výrazne ohrozujú súdržnosť rodiny Birlingovcov aj povesť samotného továrnika.

Herecké obsadenie a herecké úlohy

Davidovi Thewlisovi vo filme sekundujú aj iní, nie menej výborní herci, z ktorých časť – Finn Cole, Patricia Winkerová, Sophie Rundleová sa už stretli v minulosti pri natáčaní seriálu Gangy z Birminghamu (v origináli Peaky Blinders). S Mirandou Richardsonovou sa zasa Thewlis stretol už pri natáčaní Harryho Pottera, kde stvárňovala novinárku Ritu Skeeterovú.

Inšpektor sa vracia, Epic Drama

Ďalšia hviezda, Ken Stott si zase zahral v ďalšom celovečernom trháku a to v Tolkienovej sérii Hobbit, kde Stott zažiaril v role jedného z trpaslíkov Thorinovej družiny, Balina. Za zmienku však stojí aj jeho nominácia na škótsku cenu BAFTA za výkon vo filme Hancock & Joan.

Inšpektor sa vracia, Epic Drama

Bravúrne natočený film Inšpektor sa vracia vás s najväčšou pravdepodobnosťou postaví pred morálnu dilemu, pri ktorej si položíte otázku, ako by ste sa v danej situácii zachovali vy. A aby toho nebolo málo na záver zostanete v pomykove a nebudete vôbec vedieť čo sa skutočne stalo, čo nie a kto vlastne bol záhadný inšpektor Goole. Aj samotný film sľubuje mysteriózne prvky a mráz po chrbte.

Trailer pre Inšpektor sa vracia

Hviezdne herecké obsadenie, skvelá réžia aj slávna divadelná predloha sľubujú veľkolepý filmový zážitok, ktorý si budete môcť vychutnať na televíznej stanici Epic Drama, a to konkrétne v sobotu 21. novembra o 21:00.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu