Pizza hut - história značky, ponuka a súčasnosť

Pizza hut – história značky, ponuka a súčasnosť

V roku 1958 si dvaja bratia Frank a Dan Carneyovci otvorili svoju prvú reštauráciu s ponukou pizze. Bol to drevený domček s 25 miestami na sedenie a ich počiatočnou investíciou bolo 600 dolárov, ktoré si požičali od mamy.
Keďže nápis mal obsahovať najviac osem písmen a bolo jasné, že tam musí byť slovo pizza, rozhodli sa pre kratučké slovo HUT, čo v preklade znamená chalúpka. Keďže ich chalúpka mala červenú strechu, stala sa súčasťou svetoznámej značky pizza reštaurácií.

V súčasnosti majú viac ako 13400 prevádzok, z toho v USA je 6000 prevádzok a zvyšok je roztrúsený v 94 krajinách sveta. Pizzu Hut vstúpila v roku 1997 aj na slovenský trh otvorením prvej reštaurácie v centre Bratislavy. V roku 1999 otvorili prevádzku v Nitre, v roku 2000 v Košiciach, 2001 v hypermarkete v bratislavskej Petržalke a v Trnave, ktorá od roku 2006 funguje na princípe „food court“.
Tento reťazec sa môže pochváliť veľmi dobrou povesťou a obľúbenosťou produktov. Hlavnou ponukou je samozrejme množstvo rôznych druhov pizze, rôzne prílohy, cestoviny, krídelká a ďalšie. Celosvetovo známou špecialitou pizze je tzv. „plnená krusta“ (syrom naplnený okraj pizze). Treba však podotknúť, že sa produkty značne líšia od svojho originálu, napr. v USA a Indii.

Pizza hut reštaurácie

Reťazec Pizza Hut sa môže pochváliť, že jej logo bolo na trupe najväčšej protónovej rakety a prvýkrát tak úspešne doručili pizzu priamo do vesmíru prieskumníkom žijúcim na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS).

Pripravila Maťa

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.