ZN.SK
Rowenta história

Značka Rowenta oslavuje 111 rokov. Čím je jej história zaujímavá?

História značky Rowenta: Keď v roku 1884 zakladal nemecký priemyselník Robert Weintraud spoločnosť Weintraud & Co GmbH, zameral…

Značka Rowenta sa nám spája s vysávačmi, kulmami, fénmi aj zastrihávačmi vlasov. Značka využívaná v kúpeľni aj v bežnej domácnosti patrí medzi svetovo najznámejšie a najúspešnejšie. V našom seriály venovanom histórii známych značiek tak nemôže chýbať. Čo ponúkala Rowenta, značka z německého Erbach im Odenwald, vo svojich počiatkoch a čo vlastne znamená tento názov?

Počiatky značky Rowenta

Keď v roku 1884 zakladal nemecký priemyselník Robert Weintraud spoločnosť Weintraud & Co GmbH, zameral sa na potreby trhu. V tom čase sa zvyšovala vzdelanosť a s ňou spojené vyššie nároky na kancelárske potreby. Trendy bol tabak a preto mali úspech aj fajčiarske potreby, ako aj sortiment hodín a svietiacich lámp. Skutočný počiatok Rowenty však prišiel až v roku 1909. Weintraud ako skúsenejší obchodník pocítil nástup módy, rozšírovania súkromných šatníkov a tiež potreby upraveného odevu. Dopyt po žehličkách bol jedna vec. On ponúkol nie len funkčné, ale aj dizajnové žehličky.

Rowenta pritom svoj názov nezískala z iného už existujceho slova. RO pochádza z jeho krstného mena Robert. WE z priezviska Weintraud a zostávajúce písmená NTA vyskladal zo zvyšných písmen priezviska.

Niekoľko zaujímavých rokov v histórii značky

  • V roku 1919 na trh uviedli elektrickú žehličku.
  • V roku 1926 vyrobili a na trh uviedli prvý sériovo vyrábaný elektrický kávovar pre kaviarne na svete.
  • Predaj a vývoj žehličiek sa posúval vpred. Veď prvú žehličku na trhu s nastaviteľným termostatom a keramickými výhrevnými telieskami predstavila Rowenta v roku 1949.
  • Priebežne sa značka venovala aj vývoju kuchynských spotrebičov a bytových vysávačov. V roku 1957 vyvinuli prvú naparovaciu žehličku na svete.
  • Predali viac ako milión kusov legendárneho kávovaru Filtermatic, oficiálne označeného ako KG-22, uvedené na trh v roku 1974. Šlo o kávovar udržiavajúci teplotu kávy cez výhrevný podklad.
  • Od roku 1988 je Rowenta súčasťou francúzskej skupiny Groupe SEB
  • V roku 2001 priniesli na trh bezsáčkový vysávač a trend vysávačov bez sáčkov si držia dodnes.
  • V roku 2006 sa spotrebiče na starostlivosť o vlasy stali partnerom Elite Model Look.
  • Slávny kozmetický gigant L’Oréal sa s Rowentou v roku 2012 spojil pri výrobe žehličky Steampod.

Rowenta roboticvký vysávač cyklonic D

V súčasnosti sa Rowenta na Slovensku najvýraznejšie zviditeľňuje v segmente domácich vysávačov, vlasovej starostlivosti aj v oblasti epilácie. Novinkami sú v posledných rokoch filtrácie vzduchu, ohrievače, a ďalšie spotrebiče prichádzajúce s dobou.

Oficiálne stránky spoločnosti u nás: www.rowenta.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu