ZN.SK
Bronx a schody z filmu Joker

Turisti v New Yorku objavili Bronx, vďaka filmu Joker a schodom

Film Joker žne pozitívnu kritiku na všetkých frontoch, kde len môže. Nemožno sa preto čudovať, že čokoľvek s filmom sa môže automaticky stať rovnako tak úspešné…

Film Joker žne pozitívnu kritiku na všetkých frontoch, kde len môže. Nemožno sa preto čudovať, že čokoľvek s filmom sa môže automaticky stať rovnako tak úspešné, ak má vo filme podstatnú zmienku. Miesto, ktoré sa vďaka nemu stalo charakteristické a dostalo slušný priestor, boli aj schody, na ktorých predvádza svoj tanec. Kým vo filmovej scéne boli tieto schody ľudoprázdne, v skutočnosti sú historickou súčasťou štvrte, ktorej sa bežne turisti vyhýbajú. To bolo. Súčasnosť je iná.

Bronx a schody z filmu Joker

Copyright: © 2019 Warner Bros. Entertainment Inc. Všetky práva vyhradené. Autor: Niko Tavernise

Schody ako turistická destinácia číslo 1.

Bronx sispájame s vyššou kriminalitou, lacnejším bývaním v rámci New Yorku, ale tiež mnohými filmami, ktoré New York predstavovali ako špinavú dieru plnú kriminálnikov. Túto nálepku táto mestská časť má už nejaký čas. Keď sa však objavil film Joker a v ňom scénka zo schodov, pomerne rýchlo sa medzi New Yorčanmi rozšírilo, kde tie schody sú. pre úspech filmu pritiahli záujem všetkých, ktorí dovtedy o Bronx nemali záujem ako súčasť poznávania New Yorku. Štvrť sa teraz stáva mimoriadne obľúbenou. Nie len podľa slov miestnych taxikárov (podľa vyjadrení cestovateľa Petra Ševčíka), ale aj podľa toho, čo na mieste vidieť.

Bronx nepredstavuje žiadne zásadné nebezpečenstvo. Schodov je tu viacero, no len jedny sú turistickou destináciou číslo jedna. Sú nimi tie medzi ulicami Jerome Avenue a Anderson Avenue. Ak si myslíte, že Jokerovu chôdzu v nich napodobníte a bude to vyzerať ako vo filme, ste na omyle. Schody sú pomerne rušné a pre film samotný muselo dôjsť k ich uzávere. Dnes je ľudí stojacich na schodoch, či tancujúcich mnoho. Menej v noci. Možno to má niečo spoločné so zaužívaným povedomím o Bronxe a tmavej noci.

Ďalšie zaujímavé témy v spojení s Jokerom na ZN.SK

  • Kto je Joker? Je dôležitou postavou v DC univerze, spájame si ho najmä s Batmanom, pre ktorého bol ťažkým protivníkom. Film sa vyhol tomuto spájaniu a skôr sa zameral na príčiny zmien správania Jokera, ako možnosti. V minulosti Jokera stvárnil aj Jack Nicholson.
  • Komiksom z dieľne Detective Comics sme sa venovali vo väčšom článku o jeho histórii.
  • S DC sa spája aj filmová história. Tej sme sa venovali taktiež.
  • Filmové miesta je aj novou knihou v ponukách kníhkupectiev, hoci venuje sa len filmovému priemyslu vznikajúcemu na Slovensku.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu