ZN.SK
Prsten na ruke, rozvodový prsteň

Rozvodové prstene ako nový trend? Náhrada za obrúčku a snubák

Rozvodový prsteň bude zrejme nový fenomén. Zásnubné prstene pripomínajú žene záujem muža o jej ruku. Z historického hľadiska ide…

Rozvodový prsteň bude zrejme nový fenomén. Zásnubné prstene pripomínajú žene záujem muža o jej ruku. Z historického hľadiska ide o rezervovanie si ženy zo strany muža a varovný symbol pre ostatných záujemcov, že žena je zadaná. Pri rozvodovom prsteni je to celé pozadie už iné. V zahraničí, najmä v USA sa rozvodový prsteň objavil nedávno. Najväčší propagátor myšlienky je dnes Emily Ratajkowski, top modelka a matka malého dieťaťa, ktorá sa rozviedla v roku 2022. Nedávne príspevky, na ktorých sa odfotogravovala s dvoma novými prsteňmi však neprezentujú opätovné zásnuby.

Prsten na ruke, rozvodový prsteň

Rozvodový prsteň a jeho symbolika

Kým Emily si nechala u známej šperkárky a návrhárky vytvoriť z pôvodného snubného prsteňa dva nové samostatné prstene, iné ženy si rozvodový prsteň kúpia sami, alebo si ho nechajú vytvoriť roztavením a opätovným prerobením pôvodného zásnubného prsteňa. Ten totiž žene zostáva, ale jeho dizajn sa viaže na niečo, čo je už minulosťou. Tento trend niečo stojí, ale zároveň je príležitosťou pre malých zlatníkov a šperkárov, či návrhárov. Tí sú predsa len pre záujemkyňu o prácu zlatníka a vytvorenie vlastného prsteňa oslavujúceho nový začiatok oveľa prístupnejší, než veľké zlatnícke dielne dodávajúce do bežných zlatníctiev.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily Ratajkowski (@emrata)

„Divorce rings“

Treba dodať, že bežná slovenská žena po rozvode má čo robiť, aby sa dostala do normálu. Utiahla domácnosť, alebo aby vyriešila bývanie. Tento trend je síce zaujímavý, možno pekný a pochopiteľná je aj psychológia človeka, ktorý potrebuje reštart a minimum spomienok na predošlý vzťah. O to viac, ak bol problémový. Rozvodové prstene sa budú ešte skloňovať a spájať s trendmi sociálnych sietí. Za peniaze z rozvodu, či predaji spoločného bytu si dnes bežná žena nový byt nekúpi. Aspoň nie za bežných okolností na Slovensku. Poznáme však prípady, kedy sa rozvod oslávil kúpou auta, motorky, dovolenky, alebo zorganizovania poriadnej párty. Nič z toho nie je problém, takže by nemusel byť problém ani vlastný šperk, ktorý na prste nahradí zásnubný prsteň a svadobnú obrúčku. Prečo nie?

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu