Joker, Joaquin Phoenix a ďalšia postava DC Comics vo filme v októbri

Joker, Joaquin Phoenix a ďalšia postava DC Comics vo filme v októbri

Postava Jokera je každému milovníkovi komixov a sfilmovaných komixov rovnako tak dobre známa z príbehov o Batmanovi. Dosiaľ však nemala svoj vlastný film, ktorý by vysvetľoval jeho príbeh a pozadie. Z čias, keď ho hral Jack Nicholson a podobal sa na komédiu, vieme o chémii. Z čias Heatha Ledgera by sme povedali, že za tým stála psychická choroba. Zabudneme trochu na seriál Gotham a ešte spomenieme podobu zahranú Jaredom Letom. Stále je tam náznak dobrého herectva a psychického problému postavy.

Joker 2019

No ako sa vôbec z Arthura Flecka zrodí Joker v podaní najnovšieho filmu, sa môžeme už čoskoro presvedčiť na vlastné oči. Už na prvý pohľad to vyzerá na ťažké psycho a nič pre pohodový večer.

Joker, v hlavnej úlohe – Joaquin Phoenix

Ďalšia z postáv DC komiks, ktorá získa svoj film. Chce to len vydržať do jesene. Film, ktorý nebude vôbec nič pre kaulrofobikov, ľudí so strachom z klaunov, prichádza do slovenských kín už 3. októbra v hlavnej úlohe sa predstaví ideálny ksicht, Joaquin Phoenix, známy z filmov Gladiátor či životopisného filmu o Johnnym Cashovi, Walk The Line.

Vedeli ste?

Schody, ktoré sa stali v newoyrskej štvrti Bronx miestom nakrúcania známej schodovej scény tanca a chôdze, sa stali mimoriadne lákavým turistickým cieľom? Skrátka filmový turizmus zasahuje nie len do Manhattanu, ale už aj do Bronxu. Mnoho ľudí sa chce po týchto schodoch prejsť. Píšeme o tom v tomto článku na ZN.SK. Podobných miest je v celom New Yorku mnoho, no Bronx je v tomto ojedinelý. Aj pre imidž, aký táto štvrť má pre mnoho iných filmov.

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.