ZN.SK
turistické slovensko

Podporte vznik knižnej trilógie Turistické Slovensko na StartLabe

Podporte aj vy knižnú trilógiu Turistické Slovensko: Nadšenci slovenskej turistiky, ale rovnako tak aj populárnej knižnej edície Krásy Slovenska sa môžu tešiť na nové zaujímavé knihy. Každú jednu z trojice knižných noviniek pritom môžu podporiť na StartLabe. Platforma umožňuje vzniknúť novým knižným projektom, ktoré je tak možné priamo financovať a podporiť. Aj vy si tak môžete priamo vybrať, akú podobu kníh, alebo aké bonusy si podľa výšky príspevku želáte. Každá z trojice kníh bude zakúpiteľná samostatne, ale rovnako tak aj ako spoločný set.

turistické slovensko

Nová trilógia obsahuje tri praktické knihy

Trojica nových kníh poteší všetkých, ktorí majú radi Slovensko, vyrážajú na túry a ocenia tipy aj s praktickými radami a popisom toho, čo na nich vidieť.

Najkrajšie jednodňové túry – je prvou knihou trilógie. Prináša inšpirácie na jednodňové turistické ciele, zaujímavosti a výlety po celom Slovensku. Každá z prezentovaných 38 peších túr ponúka možnosti uľahčenia, zjednodušenia či skrátenia základnej trasy. Nechýbajú informácie o turistickej infraštruktúre a možnostiach, ktoré turisti na daných trasách majú.

Turistické magistrály – druhá kniha trilógie obsahuje osem diaľkových trás na Slovensku, ktoré ponúkajú viacdenné poznávanie. Napriek tomu, že nikdy nebolo presne definované, čo je magistrálou, termín sa v knihe využíva v tom slova zmysle, ako ho vníma verejnosť už dlhodobo. Ide o diaľkové pešie turistické trasy, ktoré sú značené červenými turistickými značkami. Autori tejto knihy sa preto držali tejto zaužívanej definície a práve takéto trasy získali v nej priestor.

Cesta hrdinov SNP – tretia kniha je venovaná najpopulárnejšej turistickej magiostrále na Slovensku. Svoj priestor získala v samostatnej knihe pre svoj význam, rozlohu a pestrosť toho, čo je možné na nej objavovať a prechádzať. Zahŕňa v sebe aj známu Štefánikovu magistrálu. Poslúži všetkým dobrodruhom a nadšencom obľúbenej trasy. Zaujme fakt, že na knihe pracoval 16 ročný Adam Frkáň, ktorý celú cestu absolvoval v roku 2023. V knihe popísal trasu, pohoria, prírodné atrakcie, aj historické pamiatky, ktoré na trase možno navštíviť.

turistické slovensko kniha vnútro

Trilógia Turistické Slovensko na StartLabe

Trilógia sa objavuje na platforme StartLab, pretože pomáha vzniknúť novým knihám a projektom, ktoré vychádzajú v menšom náklade. Aktuálna cena papiera a tlače je mimoriadne vysoká a tlač akejkoľvek knihy predstavuje mimoriadne riziko pre vydavateľa. StartLab ponúkne vydavateľovi dôležitú informáciu o záujme a podpore smerom ku knihám zo strany čitateľa. Vďaka ich podpore je tak možné siahnuť a vyrobiť tieto mimoriadne zaujímavé knihy. O to viac, že môžu slúžiť turistickej sezóne 2024 a aj všetkým sezónam v budúcnosti.

Najkrajšie turistické miesta obsiahnuté v novej trilógii pochádzajú z vydavateľstva Dajama a sú súčasťou edície Krásy Slovenska, ktorá v sebe zahŕňa aj knižné série ako Filmové Slovensko, Stratené Slovensko, Kamenné Slovensko, alebo Zelené Slovensko

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu