ZN.SK
Husky a kamčatka medzi medvedmi

Rodine sa stratil husky. Nakoniec ho našli dronom žiť s medveďmi

Na Kamčatke sa stratil husky. Pokusy nájsť ho dopadli úspešne… až prekvapivo. Skamarátil sa s divými medveďmi a je súčasťou ich rodiny.

Rodina na Kamčatke stratila sibírskeho huskyho. Boli si istí, že musí niekde žiť a tak sa ho pokúsili nájsť pomocou lietajúceho dronu. Prehľadávanie divočiny im nakoniec prinieslo očakávaný, aj keď vlastne neočakávaný nález. Sibírskeho huskyho naozaj našli, dokonca živého. Robil však nečakaného spoločníka skupinke medveďov s ktorými sa naučil fungovať, ba dokonca si navzájom k sebe našli cestu pochopenia a vzájomnej tolerancie. Hravý husky na záznamoch putuje spolu s medveďmi, pričom niekoľkokrát medveďov provokuje. Tie niektoré jeho výstrelky tolerujú a na iné zareagujú podobne, ako reagujú pri dobiedzavých medvieďatách.

Spoločné fungovanie odlišných druhov nie je bežné

Takto odlišné druhy svojim správaním a reakciami bežne spolu nedokážu fungovať. Divé medvede dokázali tolerovať huskyho, pričom spoločne prechádzajú divočinou. Znie to ako z filmu, alebo ako inšpirácia na film. Animovaný, aj pokojne film pre dospelých. Zaujímavý predovšetkým rozdielnym spôsobom života, hoci v konečnom dôsledku sú oba druhy mäsožravcami a v prípade potreby aj zdochlinožrútmi. Je možné, že k akémusi vzťahu mohlo dôjsť po spolupráci pri love, alebo obstaraní, či objave potravy. Hravý husky však nenachádza ruky majiteľov, alebo ochotu porozumieť výzvam k hre u medveďov vyrastajúcich v divočine. Určité rozdiely tak možno vidieť z prostredia, odkiaľ zvieratá pochádzajú. Pri veľkosti psa by pritom mohol predstavovať riziko pre medveďa a pri sile medveďov zároveň oni predstavujú riziko pre psa.

Husky a kamčatka medzi medvedmi

Foto: Zdroj: X/Volcaholic

Čo už nie je známe je to, či sa majitelia psa rozhodli prerušiť nové priateľstvo v divočine a vyrazili po svojho psa. Video, ktoré sa dostalo na internet, baví ľudí po celom svete. Fascinuje aj odborníkov, ktorí sa venujú správaniu divých zvierat a medveďov. Tí sú aktuálne na Slovensku mimoriadne populárnou témou. Útoky medveďov už dnes narúšajú plány hubárov na leto. Plánovanie výjazdov na huby tento rok zrejme mnohí nechajú len v plánoch. Populácia medveďa a medializované útoky majú údajnú stúpajúcu tendenciu.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu