ZN.SK
Indiana Jones a nástroj osudu

Indiana Jones a nástroj osudu uvedú 15. decembra na Disney+

Už 15. decembra bude možné sledovať na streamovacej službe Disney+ film Indiana Jones a nástroj osudu. Ide o záverečný piaty diel série

Zľavy na wellness pobyty

Nadšenci kultovej série Indiana Jones s Harrisonom Fordom v hlavnej úlohe sa môžu tešiť na veľkolepé uvedenie záverečnej piatej časti vo všetkých obývačkách každého predplatiteľa. Už 15. decembra bude možné sledovať na streamovacej službe Disney+ film Indiana Jones a nástroj osudu. V rovnakom čase sa objaví na Disney+ dokumentárny film Veční hrdinovia: Indiana Jones a Harrison Ford, ktorý mapuje vzostup legendárneho dobrodruha.

Indiana Jones a nástroj osudu

Dokument Veční hrdinovia: Indiana Jones a Harrison Ford

Dokument, ktorý režíroval uznávaný dokumentarista Laurent Bouzereau, skúma dlhoročnú popularitu Harrisona Forda a jeho vývoj ako herca – od prvej úlohy až po jeho kultovú rolu a celosvetový vplyv filmov Indiana Jones. Ide o podrobný opis filmovej histórie, pričom Steven Spielberg a George Lucas predstavili úžasný tvorivý tím, ktorý stojí za Indiana Jonesom. Dokument obsahuje aj doteraz nezverejnené zábery a rozhovory s Fordom, Spielbergom, Lucasom, Kathleen Kennedyovou, Frankom Marshallom, Jamesom Mangoldom a mnohými ďalšími.

Indiana Jones a nástroj osudu

Laurent Bouzereau je oceňovaný filmár a autor bestsellerov. Na svojom konte má dokumentárny film pre HBO Mama’s Boy, ktorý vznikol podľa memoárov Dustina Lance Blacka a Natalie Wood: What Remains Behind (Sundance 2020). Tiež uznávaný seriál Netflix/Amblin Television Five Came Back (ktorý nahovorila Meryl Streep a získal cenu Emmy®) z produkcie Stevena Spielberga.

Film Indiana Jones a nástroj osudu

Film Indiana Jones a nástroj osudu, ktorý bol uvedený do slovenských kín 29. júna 2023, celosvetovo zarobil 380 miliónov dolárov. Vo filme hrajú spolu s Harissonom Fordom a Phoebe Waller-Bridgeovou tiež Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Shaunette Renée Wilson. Taktiež Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Olivier Richters, Ethann Isidore a Mads Mikkelsen.

Režíruje ho James Mangold, scenár napísali Jez Butterworth, John-Henry Butterworth, David Koepp aj James Mangold. To podľa postáv vytvorených Georgeom Lucasom a Philipom Kaufmanom. Producentmi filmu sú Kathleen Kennedyová, Frank Marshall a Simon Emanuel. Výkonnými producentmi sú Steven Spielberg a George Lucas. Hudbu zložil John Williams, ktorý stojí aj za hudbou ku každému „Indyho“ dobrodružstvu. To dokonca ešte od čias filmu Indiana Jones a dobyvatelia stratenej archy.

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Čo tak niečo zaujímavé?

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu