ZN.SK
Munícia pre ukrajinu

Na muníciu pre Ukrajinu Slováci po 4. dni majú už 2 milióny eur

Ak nie slovenská vláda, českú iniciatívu na pomoc Ukrajine podporia bežní Slováci., Zbierka na túto pomoc už po 4 dňoch má 2 milióny EUR.

Slováci len za pár dní vyzbierali takmer dva milióny eur na muníciu pre Ukrajinu. Podporia tak českú iniciatívu, ktorú vláda SR odmietla podporiť podobne, ako iné iniciatívy pomoci Ukrajine v obrane.

Zbierka munície pre Ukrajinu podporí českú iniciatívu

Niektoré médiá v zahraničí, prevažne v Českej republike, zostávajú fascinované mierou solidárnosti bežných Slovákov pri zbierke pre Ukrajinu. Pre nečinnosť a otvorené názory súčasnej vlády do rúk situáciu vzali bežní ľudia. Ak nie vláda, práve obyčajní Slováci ukázali, kde je ich názor na vojnový konflikt. Nechať Ukrajinu rozporciovať Rusku, alebo dovoliť Ukrajine sa brániť? Bežní ľudia na Slovensku majú na to svoj názor. Je konkrétnejší a jasnejší, ako nekonkrétny populistický názor politickej moci.

Munícia pre ukrajinu

Za 4 dni Slováci vyzbierali viac ako 1,8 milióna eur a toto číslo neustále narastá. Práve bežní ľudia tak ukázali, že majú tiež svoju moc bez ohľadu na to, čo si politici myslia. Už tretí deň sa dosiahla hranica milióna a tým nastal šok. Iniciatíva Mier Ukrajine a stránky https://www.municiapreukrajinu.sk/ tak prinášajú spôsob, akým aj svetu ukázať, že Slováci nie sú „celkom mimo“. Číslo je šokujúce, pretože nepochádza z rozpočtu, ale vreciek ľudí, ktorí chápu problém za našou východnou hranicou lepšie, ako tí, ktorí by za iných okolností mali uvažovať za nás. na stárnkach je možné nájsť ďalšie podrobnosti aj o českej iniciatíve, ktorej prichádzajú na pomoc iné krajiny. Za Slovensko však bežní občania.

Vládnuca moc odmieta vojenskú pomoc a tvorila protieurópsky imidž

Kým slovenská vláda si tvorí imidž nepodporovateľa vojnového konfliktu a neustále tvrdí niečo nekonkrétne o mierovej ceste, všetci ostatní môžu v týchto tvrdeniach vidieť opäť len neurčitý scenár vzdania sa územia Ukrajiny a jeho ponechania útočiacemu Rusku. Vlády iných krajín pritom otvorene podporujú myšlienku obrany Ukrajiny. Rozdielnosť politiky na Slovensku, ktorá nereprezentuje celé Slovensko a všetkých Slovákov, je tak v hľadáčiku zvyšku sveta. Dlhodobo sme počúvali Blahove výroky, ktoré boli silno protieurópske a neprehliadnuteľne proruské. Od nich sa nijakým spôsobom politické strany nedištancovali. Dezinformácie, zvolený jazyk, heslá, jendoduchosť a primitívnosť tvrdení, prezidentská kampaň plná lží a strachu prispela k vyhladeniu hotového diela, ktoré tento imidž tvorí.

Postoje vládnucej moci poškodzujú imidž Slovenska v zahraničí. To zvyšuje nedôveryhodnosť Slovenska, zahraničie neriskuje pozvánkami slovenských predstaviteľov na dôležité podujatia, aby sa nevynášali informácie nesprávnym smerom. Dôveryhodnosť Slovenska poklesla aj v ďalších aspektoch a neistota tak tvorí aj ďalšie prekážky aj na medzinárodnom finančnom trhu.

Aktualizácia 30.4.2024: zbierka dosiahla ku dňu 30.4. neuveriteľnú sumu 4 060 000 EUR a naďalej rastie. Premiér Fico ju zatiaľ stihol ponížiť, podobne ako všetkých, ktorí v nej prispeli. Verejne tak pohŕdal cieľom prispievateľov a významom zbierky. Nepriamo poprel jej význam, ak verejnosť neprispieva na rakovinu a podobne. Bez premýšľania pritom opomenul všetky charity a zbierky, či Deň narcisov, do ktorého Slováci rovnako tak prispievajú a suplujú vládu aj priamo na tomto bojovom poli.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu