Z kohútika im na celej ulici tečie pivo a rum. Žiaden sen, ale pohroma!

Z kohútika im na celej ulici tečie pivo a rum. Žiaden sen, ale pohroma!

Niekoľkým rodinám a domácnostiam tiekla namiesto vody z kohútika zmes piva a rumu. Nič vábne po chuti ani po vôni. Zvláštna žltá tekutina, ktorá koniec koncov nie je ani pivo a ani rum, však nebola žiadnym darom z nebies, ale pohromou.

Voda a vodovod

Nešlo ani prepnuté rúrky z liehovaru a pivovaru medzi sebou ale nerozvážny čin neďalekého hotela, ktorý sa zbavoval starých zásob liehovín vo svojom sklade. Následky v bytovom dome na ulici Solomon’s Avenue v indickom meste Chalakudy v štáte Kerala budú trápiť ešte dlho.

Studňa poznačená alkoholom

Ťažko uveriteľných niekoľko tisíc litrov liehovín ktorých zásoby sa zbavoval neďaleký hotel. Po záručnej dobe nič nerozpredali, ani nezrecyklovali. V prípade rumu pochybujeme, či vôbec šlo o kvalitný rum. Na ten sa záručná doba až tak neviaže, ak šlo o nedávno nakúpené zásoby. Hotel sa rozhodol zmazať zásoby alkoholu tým, že ich vyleje do… do vykopanej jamy v zemi. Nečakali, že sa tak zásoba dostane do podzemných vôd a aj do studne, ktorá zásobuje vodou blízke ulice. Obyvatelia, ktorí sa len ťažko môžu sprchovať, umývať riad, alebo variť zo smradľavej hnedej tekutiny, sú tak odkázaní na zásobovanie pitnou vodou.

Source: https://edition.cnn.com


Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
čas a time management, organizácia času
Ako zvládnuť viac práce? Využite nástroje pre určenia priorít

Varovanie prihlásenie zabezpečenie
Toto pripojenie nie je zabezpečené. Zadané prihlasovacie údaje môžu byť… čo?

Andrej Bičan, tvoja tvár znie povedome
Markíza odštartovala druhú sériu Tvoja tvár znie povedome

Zavrieť