Keď sa povie Francúzsko, každý z nás si predstaví krajinu zaľúbencov. A samozrejme, Eiffelovku. Avšak Francúzsku môžeme priradiť mnoho ďalších slov, tzv. pseudonymy. Pripravili sme pre vás tie najzaujímavejšie.
Ak by sme sa pozreli do histórie, v Anglicku sa francúzština používala skôr ako anglický jazyk, dokonca bola oficiálnym jazykom. Naskytá sa nám teda otázka, prečo v Anglicku prišla zmena? Odpoveď je jednoduchá. Francúzsky jazyk patrí k jedným z najťažších jazykov.
Dobytie Bastily si každý predstavujeme ako veľký akt, ktorý je hodný minimálne sfilmovania. Faktom však je, že v ten deň bolo v Bastile iba 7 väzňov a šlo zväčša o šľachticov, ktorí si užívali luxusné cely, žiadne temné kobky. Bastila bola hlavne symbolom.
Nielenže francúzština je nádherný jazyk, ale predstavte si dokonca poviedky v tomto jazyku. Niet divu, že Francúzsko má najviac Nobeloviek za literatúru.
Pseudonymom Francúzska by sa mohla stať depresia. Trpí ňou totižto každý piaty Francúz.
Muži žijúci vo Francúzsku sú najštíhlejšími v Európe. Môžeme len hádať, či sú aj svalnatí.
Eiffelova veža je symbolom Paríža. Významné obdobie tak predstavuje 7 rokov. Každých 7 rokov sa totižto Eiffelova veža premaľuje nanovo. Vedeli ste mimochodom, že na modro vysvietená Eiffelovka sa nesmie objaviť v médiách? Ak ju zastihnete vysvietenú na modro vo farbách EÚ, nedávajte si ju na blog.
Francúzsky toast a francúzske hranolčeky nie sú francúzske vynálezy, dokonca croissant bol vynájdený v Rakúsku. Koľkým z vás sa zmenil pohľad na svet?
Vo Francúzsku sa vyrába viac ako 350 rôznych druhov syra. Syry môžeme prirovnať k roku. Jeden syr predstavuje jeden deň v roku.
Francúzi sú vraj sexuálne najaktívnejším národom. Koľkí z vás by sa teraz priradili k francúzskej národnosti?
Francúzi postavili Sochu slobody, ktorú majú v New Yorku na osamotenom ostrovčeku neďaleko Manhattanu. Vznikla vo Francúzsku a po častiach ju loďami odviezli do USA. Šlo o dar Francúzska Spojeným štátom. Kde by boli Američania bez Francúzov?
0 komentárov