ZN.SK
Great Blasket ostrov pri Írsku

Pár ponúka „prácu snov“ na takmer opustenom írskom ostrove

Dva kilometre od írskej pevniny sa nachádza ostrov Blasket, na ktorom žijú len dvaja obyvatelia. Práve tí ponúkajú dobrodružnému človeku prácu.

Z času na čas sa objavujú vo svete zaujímavé ponuky práce, ktoré si vyžadujú veľmi šťastného človeka. Takého so záujmom o pohodu, luxus a dobrý plat k tomu. Médiá takúto prácu potom radi nazvú ako „prácu snov“. Lenže čo ak naozaj ide o prácu snov? Možno nie po finančnej stránke, ale po tej štýlovej. Čiže starať sa o niečo krásne, hodnotné. Prechádzať sa na čerstvom vzduchu a mať ešte k tomu zaplatené. Aj to sa dá nazvať skvelou prácou. Dva kilometre od írskej pevniny sa nachádza ostrov Blasket, na ktorom žijú len dvaja obyvatelia. Práve tí ponúkajú dobrodružnému človeku prácu. V prostredí bez akéhokoľvek pripojenia, bez plynu, teplej vody a občas aj tej pitnej stále. Pritom stále v Európe.

Great Blasket ostrov pri Írsku

Kto rozumie ostrovu, má šancu na prácu snov

Ostrov, ktorý ponúka viacero pamiatok, zväčša ruín starých obydlí, múrov a hradieb, skalnatých scenérií a hniezdisk vtákov, si vyžaduje správcu. Človeka, ktorý bude dobrodružnej povahy, ale bude rozumieť zároveň ostrovu, jeho prírode a dohliadne, aby prípadní návštevníci mali aspoň základné inštrukcie, ako aj pamiatky zostali nedotknuté pre ďalšie generácie. Vyhlasovatelia pracovnej ponuky sa najskôr obávali, že sa na takúto prácu neprihlási nikto. Nakoniec však v priebehu niekoľkých dní narazili na ťažko uveriteľný záujem. Prihlásilo sa takmer 40 000 záujemcov z celého sveta.

Ako písal pár Alice Hayes a Billy O’Connor, ktorý na ostrove žije, išlo o krajiny ako Argentína, Fínsko, či Irán a len sťažka odpíšu všetkým. Záujem ich prekvapil, podobne ako pisateľov, ktorí medzi sebou ani len netušili, že ich je toľko. Zaujímavý fakt je aj ten, že práve propagácia práce snov priniesla ostrovu ešte vyššiu popularitu a medzi zvedavcami to, čo ostrov potrebuje. Zvedavosť turistov. Pochopiteľne, nič pre Slovákov, keďže v našich končinách vlci so zmyslom pre kultúru a jazyk v týchto končinách veľmi neobstoja. Najmä znalosťami o mori.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu