ZN.SK
Vlak a žena

Masturdating… s „D“ je o užívaní si života… so samým sebou

Človek môže mať priateľov, byť uspokojovaný prítomnosťou iných, užívať si dokáže aj sám. Masturdating je nový pojem a nejde o masturbating.

Uponáhľaná doba, pre niekoho nemožná na nájdenie si vhodného partnera. V súčasnosti stále viac a viac ľudí zažíva problém so zoznamovaním toho pravého. Pre pracovné vyťaženie nie je čas na randenie a postupne si človek vybuduje vzťah sám so sebou. Môže mať priateľov, môže byť uspokojovaný prítomnosťou iných, no užívať si dokáže aj sám. Masturdating je nový pojem a len sa podobá na masturbating. Kým slovo s „B“ je o sebauspokojovaní a vieme o akom, aj bez spresňovania, slovo s „D“ vychádza zo slova „dating“ čo je anglický výraz pre zoznamovanie, či rande. Ak hádate, že je to rande sám so sebou, uhádli ste.

Vlak a žena

A nie len rande. Pokojne dovolenka, prežitie nejakej udalosti, kultúrmeho podujatia, kurzu a podobne.

Masturdating je o väčšej odvahe niekam vyraziť

Mali ste pocit, že ísť do kina, do reštaurácie na dobré jedlo, alebo do zábavného parku osamote je divné, alebo dokonca nesprávne? Aké si očakávania spoločnosti, ale aj vlastné považovanie chodenia v dvojici či v partii vnímame ako pravidlo. Nutnosť. Avšak oslobodením pre ľudí, ktorí nevyrazia nikam von, ak práve nemajú s kým, je pojem masturdating, ktorý pomenúva niečo, čo tu už je nejaký čas. Možno odjakživa, no v posledných rokoch má jasný názov, niekoľko definícií a viac sa hovorí o tom, že je to celkom normálne.

Letisko cestovanie turizmus

Ak teda riešite samotu, odopierate si dobré gastornomické zážitky, či kino, je síce pravda, že si veľmi nepokecáte, stále si však môžete užiť onen film. Spoznať možno v kine ľudí s ktorými s apustíte do reči. No je to najmä o a ceptácii samého seba. Vy si vyberiete film a neriešite dilemu, či sa páči aj tomu druhému. Je to váš deň, vaše rozhodnutie a sledujete film, ktorí ste si zvolili. Rovnako aj do reštaurácie vojsť a užiť si lahôdku, nemusí byť len snom a čakaním na vhodnú spoločnosť.

Jasné, nezabúdajme, že gastrozážitky v niekým iným sú lepšie, pretože:

  • Prehodíte pár, či viac slov
  • Vzájomne sa kontrolujete, kedy je jedla, či alkoholu príliš
  • Postrážite si tašku a stôl, ak je ten druhý na toalete
  • Parťák poslúži ako pomoc v neistote, hľadaní zaparkovaného auta, podopieraní a pod

Na druhej strane:

  • Vy plánujete, vy rozhodujete, vy určujete program, ale platíte za jedného
  • Ak vnímate niečo také ako normálne, môže to priniesť psychické upokojenie, ale rovnako tak prežité zážitky, ochutnávky, pozreté filmy, precestované miesta po svete „single“ obohacujú ducha. O tom nemožno ani pochybovať.

Doba spôsobí, že masturdating bude viac a viac častejší

Je bežné naraziť na ľudí v pohostintvách, ktorí prídu sami na jedno, posedieť, užiť si menučko a opäť sa vrátiť k sebe domov. Zväčša je takéto správanie u ľudí žijúcich single. Dokážu si uvariť doma, vedia a chú, no zároveň vnímajú vyraziť von, užiť si gastronómiu či pohárik ako niečo celkom bežné. Masturdating je záležitosťou rôznych generácií. V plnej miere produktívny vek a mladá dospelá generácia bez partnera. Chce to len odložiť mobil, čím človek vidí viac, ako mnohí okolo. Celá návšteva miest so samým sebou však potrebuje nastavenie hlave. Pr eniekoho je masturdating prirodzená spúčasť života, pre iných zase niečo neobvyklé, zvláštne a možno preto ani nevyskúšané. Ide o individuálne nastavenie vedomia a podvedomia. Komu to pripadá neobvyklé a zvolí si zostávať doma, variť si výhradne doma, ukracuje samého seba o dianie. Po čase sa čuduje, že na ulici pristavali nový dom, že jeden podnik skrachoval, kým otvorili vedľa celkom iný a zaujímavý.

Masturdating, užívanie si zážitkov a mesta osamote

Život o samote je o samote len do tej chvíle, než niekoho stretnete. To sa však doma nedá. Vyrazte. Užívajte si život, hoci osamote. Je celkom normálne pozrieť si film v kine, veľkú premiéru bez pirátenia na úložiskách. Alebo sa zapísať na kurz, školenie, nejakú bizarnosť, šialenosť, zábavnosť. Zážitky môžete zbierať bezohľadu na to, či máte partnera, alebo nie. Skeptik by pritom povedal, že ani partner nie je večný a za chvíľu si nájde inú/iného. A vtedy by boli spoločné zážitky opäť len tie vaše… alebo dokonca také, na ktoré chcete zabudnúť, lebo boli prežité s „ex“. Keď to pandémia a obmedzenia dovolia, vyrazte von a užite si dobré gastro, nejaký pobyt (jasné, trpký single príplatok), ale aj takýto pobyt môže byť krásny.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu