Na most zakázali vstup peších, skupinka ľudí sa obliekla za autobus

Na most zakázali vstup peších, skupinka ľudí sa obliekla za autobus

V ruskom meste Vladivostok v roku 2012 postavili most s názvom “Zlatý”. Vyriešil čiastočne zápchy a skrátil vzdialenosť medzi dvoma časťami mesta. Keď ho však v roku 2015 uzavreli pre chodcov a pustili na neho len vozidlá, nastal problém. Viacero chodcov to risklo s pokutou od polície, alebo si muselo trasu obchádzať.

Autobus na moste vo Vladivostoku

Žltý autobus ako „oblek“

Pred viac ako týždňom sa na moste objavili recesisti. Odvážna skupinka ľudí, ktorí sa postavili do malého žltého autobusu vytvoreného z lepenky. Vytvorili tak “oblek” ako vozidlo, v ktorom by svojim spôsobom existovala šanca naplnenia podmienky vozidla na moste. Žltý autobus síce vozidlom bol, no nie motorovým vyčnievajúce nohy ľudí, ktorí karosériu z dreva či papiera držali, upútali políciu a tí “vozidlo” zastavili. Nezvyčajný úkaz, ktorým sa pokúšali miestni obísť nariadenie, sa podarilo zaznamenať na kameru náhodnej vodičke.

Na most zakázali vstup peších, skupinka ľudí sa obliekla za autobus
1 (20%) 1 hlas[ov]
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Tirta, chrám na Bali, © všetky práva vyhradené
Rituálne kúpanie v posvätnej vode Tirta Empul na ostrove Bali

Para orechy
Para orechy sú rádioaktívnejšie než by ste čakali, ale žiaden strach

Good Idea Slovakia
Slovensko má nové logo Good Idea Slovakia, ľuďom sa nepáči

Zavrieť