Socha sovy v srbskej Kikinda rozhádala ľudí, pripomína pohlavný úd

Socha sovy v srbskom meste Kikinda rozhádala ľudí, pripomína pohlavný úd

Srbské mesto Kikinda ležiace v regióne Severný Banát, je známe ako zimovisko veľkých sov. Práve pre prítomnosť sov, ktoré sa sem každoročne vracajú, im bola na miestnom kruhovom objazde postavená socha.

Sova Kikinda

Dielo sochára Jovana Blata je vysoké 2,4 metrov. Jednofarebná socha vypálená z hliny je vysoká a pri pohľade spredu naozaj pripomína sovu. Problémom však je pohľad na ňu z väčšej diaľky, kedy zanikajú obrysy na hlave. Pripomína tak veľký pohlavný úd, s čím sa nevedia zmieriť viacerí miestni obyvatelia.

Obria socha sovy pripomína pohlavný orgán

Do mesta prichádzajú zoológovia, biológovia a ornitológovia len kvôli sovám. Rovnako tak aj turisti zo širšieho okolia. Práve aj pre nich mala byť socha pripomienkou hlavnej zaujímavosti mesta. Miestni však pobúrení podobnosťou na orgán mužského tela dielo nechcú. Vlna odporu sa zdvihla aj preto, že sa miestni obávajú posmechu. Odpor tak len odštartoval iniciatívu zmeny tohto diela, na ktorej už vedenie mesta ako aj autor údajne pracujú.

Foto: youtube

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
Fekálny problém, pes a hovienka
Fekálny fantóm opäť úraduje v bratislavských uliciach

Jasná začiatok sezóny 2015/2016
Lyžiarska sezóna 2015/2016 v Jasnej od 5. 12. otvorená

Jack Nicholson, Batman Warner Bros
Jack Nicholson a 10 filmov, vďaka ktorým ho dobre poznáme

Zavrieť