Austrálske mestečko Wagga Wagga v roku 2012 zaplavili pavúčie siete

Austrálske mestečko Wagga Wagga v roku 2012 zaplavili pavúčie siete

Rok 2012 znamenal pre austrálske mestečko Wagga Wagga nezabudnuteľné záplavy. Krajinu zaplavila voda z náhlych dažďov a rozvodnenej rieky. Len čo sa voda upokojila, objavila sa druhá záplava. Rozsiahlu prírodnú krajinu zahalila vrstva jemného hodvábu. V skutočnosti sa však prejavili milióny pavúkov, ktoré opustili zem, vyrazili čo najvyššie z podmočenej zeme a postupne tvorili pavučiny na stromoch, trávach a kríkoch.

Wagga Wagga pavúčia invázia

Foto: Youtube video z článku

Invázia z Wagga Wagga: všetko pod hodvábnou prikrývkou

Pod pavučinami sa tak ocitlo všetko, kam dokázali pavúky vyliezť. Situácia ako z hororu pre všetkých arachnofobikov. Pre zoológov však šlo o nevídanú situáciu. Dovtedy totiž nemali žiadni odborníci ani len poňatia, ako veľká populácia pavúkov sa v krajine okolo Wagga Wagga nachádza. Šlo o neškodný druh drobného pavúka, ktorý však vynakladá mimoriadne úsilie pri vytváraní sietí. V nich rodia mladé, chytajú do nich potravu a predstavujú pre nich celkovo útočisko.

Pavúčia invázia z Wagga Wagga na videu

Avatar
Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.
Viac:
Palmový olej, alebo palmový tuk
Palmový olej, potravinársky strašiak o ktorom sme kedysi nepočuli

Black Friday
Black Friday výpredaje: na ShopAlike.sk viacero obchodov celý november

Kurt Cobain house
Slávne domy: Tu, pri jazere Washington, býval Kurt Cobain

Zavrieť