ZN.SK
Wagga Wagga pavúčia invázia

Austrálske mestečko Wagga Wagga v roku 2012 zaplavili pavúčie siete

Rok 2012 znamenal pre austrálske mestečko Wagga Wagga nezabudnuteľné záplavy. Krajinu zaplavila voda z náhlych dažďov a rozvodnenej rieky a potom prišla invázia pavúkov.

Zľavy na wellness pobyty

Rok 2012 znamenal pre austrálske mestečko Wagga Wagga nezabudnuteľné záplavy. Krajinu zaplavila voda z náhlych dažďov a rozvodnenej rieky. Len čo sa voda upokojila, objavila sa druhá záplava. Rozsiahlu prírodnú krajinu zahalila vrstva jemného hodvábu. V skutočnosti sa však prejavili milióny pavúkov, ktoré opustili zem, vyrazili čo najvyššie z podmočenej zeme a postupne tvorili pavučiny na stromoch, trávach a kríkoch.

Wagga Wagga pavúčia invázia

Foto: Youtube video z článku

Invázia z Wagga Wagga: všetko pod hodvábnou prikrývkou

Pod pavučinami sa tak ocitlo všetko, kam dokázali pavúky vyliezť. Situácia ako z hororu pre všetkých arachnofobikov. Pre zoológov však šlo o nevídanú situáciu. Dovtedy totiž nemali žiadni odborníci ani len poňatia, ako veľká populácia pavúkov sa v krajine okolo Wagga Wagga nachádza. Šlo o neškodný druh drobného pavúka, ktorý však vynakladá mimoriadne úsilie pri vytváraní sietí. V nich rodia mladé, chytajú do nich potravu a predstavujú pre nich celkovo útočisko.

Pavúčia invázia z Wagga Wagga na videu

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu