Kauza Depp vs. Heard je na konci. Johnny Depp je víťazom sporu

Kauza Depp vs. Heard je na konci. Johnny Depp je víťazom sporu

Ostro sledovaná kauza súdneho sporu medzi Johnnym Deppom a Amber Heard je na konci. Za víťaza sa dá považovať Johnny Depp, ktorý pre ohováranie prišiel o nemalé úlohy a najviac utrpel poškodením svojho mena. S uznávaným hercom sa už totiž nepočítalo v nových Pirátoch v Karibiku (ako by vôbec mohli filmári nazvať touto sériou niečo, kde by chýbal Jack Sparrow?) a vyhodený bol aj z filmu Fantastické zvery 3, ktorý nakoniec zrejme aj práve pre absenciu Deppa a okolnosti jeho vyhadzovu nemá na ružiach ustlané. Amber Heard je zatiaľ najznámejšia vďaka úlohe červenovlasej Miry z Aquamana, pričom sa mala objaviť v jeho pokračovaní. Internetová petícia za to, aby bola z Aquamana 2 odstránená dosiahla niekoľko miliónov podpisov filmových fanúšikov a teda ani oni nemajú záujem o Amber. Aj verejnosť si tak našla spôsob, ako sa zapojiť do sporu dvoch hereckých mien.

Depp Heard na súde

foto: online sledovanie súdu bolo ojedinelosť, s akou sme sa doteraz v takej miere nestretli.

Víťazstvo pre Deppa

Porota na ostro sledovanom súde rozhodla v prospech Deppa. Základom sporu bolo obvinenie Amber Heard v článu Washington Post, v ktorom nepriamo označila Deppa za násilníka a seba ako obeť. Práve toho sa chytili médiá, spoločnosť a Depp bol prepieraný ako utláčateľ a ten zlý v ich pár ročnom manželstve. Porota mala za to, že Heard sa dopustila ohovárania a uložila jej povinnosť zaplatiť odškodné vo výške 15 miliónov dolárov. Zároveň aj Heardovej odklepli 2 milióny odškodné namiesto pôvodne požadovaných prehnaných 100 miliónov.

Na súde sa pritom zachádzalo do nechutností. Dokazovanie a svedkovia oboch strán sa pokúšali presvedčiť sudkyňu a porotu o nespoľahlivosti toho druhého. Faktom zostáva aj to, že Amber Heard opakovane klamala, akoby si niektoré svoje kroky naplánovala už v minulosti. Neznáma herečka sa tak svetovo preslávila viac súdom a herectvom pri súde, než filmovým hereckým umením. Johnny Depp sa súdu s finálnym rozhodnutím nezúčastnil osobne. Je totiž na hudobnom turné so spevákom Jeffom Beckom v Anglicku. Osobne bola pri verdikte prítomná len Amber Heard.

Verdikt zaznieva po 1 hodine a 41 minúte

Johnny ako hudobník

Depp je v našich končinách menej známy ako hudobník, hoci práve hudba ho sprevádza životom od mladosti. Niekoľko rokov pôsobí po boku Jeffa Becka, zväčša uvádzaný ako hosť. Video nižšie je práve z aktuálneho britského turné.

Ohodnoťte článok post

Roman Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.