ZN.SK
matrace

Ako sa zorientovať pri kúpe matracov a význam nezávislého testu

Všetci výrobcovia vám napíšu, že ich matrac je ten najlepší, najpohodlnejší a najvzdušnejší. Ako sa v tom pri kúpe vyznať? Väčšina ľudí, ktorí si vyberajú..

Zľavy na wellness pobyty

Všetci výrobcovia vám napíšu, že ich matrac je ten najlepší, najpohodlnejší a najvzdušnejší. Ako sa v tom pri kúpe vyznať? Väčšina ľudí, ktorí si vyberajú nové matrace, sú v tejto oblasti logicky ako laici a nemajú všetky odborné informácie. Cenným zdrojom poznatkov sú recenzie, avšak treba si dať pozor na ich dôveryhodnosť a zdroj. Popri overených recenziách môžete brať ohľad aj na rôzne nezávislé testy matracov.

matrace

Niekoľko kritérií

O tom, že tvrdenia výrobcov o tom, že ich matrac je jediný najlepší a pohodlný, sú nezmysel, netreba veľmi polemizovať. Každému človeku totiž vyhovuje niečo iné – niekto má rád tvrdší, niekto mäkší matrac, ďalej niektorí ľudia preferujú klasické pružinové matrace, iní zase taštičkové matrace. Preto ak hľadáte najlepšie matrace v recenzii, všímajte si kritériá, podľa ktorých sú zoradené a na ktoré sa recenzie zameriavajú. Ak napríklad máte radi mäkšie matrace a nájdete si recenzie mäkkých matracov, vtedy majú pre vás tieto informácie výpovednú hodnotu a môžete sa nimi riadiť aj pri kúpe.

Nezávislé testy

Okrem recenzií vám pri zorientovaní sa pred kúpou matracov pomôžu aj nezávislé testy. Tieto testy zoraďujú matrace do top kategórií podľa jasne daných kritérií tak, aby ste sa vedeli rýchlo a prehľadne zorientovať. Môžete si napríklad pozrieť matrace na TestKvality.eu, kde veľmi rýchlo nájdete výber top matracov, a nie na základe rečí výrobcov, ale podľa konkrétnych faktov a vlastností jednotlivých matracov.

Významná investícia

Matrac je významná investícia na dlhé roky dopredu, veď výrobcovia uvádzajú záruku až 15 rokov. Dlhodobej investícii logicky zodpovedá aj vyššia cena. Preto sa oplatí vopred preskúmať možnosti trhu a rozhodovať sa aj na základe faktov, čiže podľa overených recenzií či nezávislých testov.

Zdroj obrázka: VGstockstudio / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu