ZN.SK
Postele

Hlavné rozdiely medzi lamelovými a latkovými roštami

Nevyhnutnou súčasťou postele, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu spánku, je rošt. Skutočne, posteľ nie je len o samotnej konštrukcii, matraci, vankúši či paplóne.

Nevyhnutnou súčasťou postele, ktorá pomáha zlepšiť kvalitu spánku, je rošt. Skutočne, posteľ nie je len o samotnej konštrukcii, matraci, vankúši či paplóne. Pohoda počas spánku vychádza aj z roštu, ktorý je „ukrytý“ pod matracom, no plní nesmierne dôležitú úlohu. Ak túžite po kvalitnom spánku, zaobstarajte si kvalitný rošt. Na výber máte medzi lamelovými alebo latkovými roštami.

Postele

Prečo lamelové rošty?

Výhodou lamelového roštu je predovšetkým pružnosť. Oproti klasickému latkovému roštu ponúka vyššiu mieru flexibility. Súčasné lamelové rošty sú dostatočne pevné, nemusíte sa báť toho, že by sa pri prudšom pohybe zlomili. Samozrejme, čím viac lamiel, tým je rošt pevnejší, čiže ideálny počet lamiel na rošte je približne 28 a viac. Lamelové rošty sú vhodné pri mäkších matracoch s nižším jadrom. Výhodou je aj ich vzdušnosť, ktorá logicky vyplýva z flexibility.

Prečo latkové rošty?

Naopak, latkové rošty sú pevné. Je to výhoda predovšetkým pri vyšších matracoch, ktoré dokážu na rošt dobre rozložiť váhu. Zároveň v tomto prípade nemusíte riešiť počet lamiel ani nič podobné, pretože latkové rošty sú väčšinou priamo súčasťou postele. Tiež predstavujú dobrú voľbu najmä pre tých, ktorí majú radi vyššie a tvrdšie matrace. Podobne ako lamelové rošty, aj latkové rošty môžu byť elektricky či manuálne polohovateľné.

Verdikt

Nedá sa jasne povedať, či sú lepšie lamelové alebo latkové rošty. Pokúsili sme sa vám ilustrovať hlavné rozdiely medzi rôznymi typmi posteľných roštov. V skratke platí, že ak máte radi mäkšie a nižšie matrace, budú pre vás lamelové rošty to pravé. Ak preferujete vyššie a možno tvrdšie matrace, môžete zvoliť latkové rošty. Dokonca ak zdieľate manželskú posteľ, tak na jednu polovicu môžete zvoliť latkový, a na druhú lamelový rošt podľa priania vás, resp. vášho partnera/partnerky.

Zdroj obrázka:

VGstockstudio / Shutterstock.com

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu