Ktoré parametre sú pri výbere smart hodiniek kľúčové?

Ktoré parametre sú pri výbere smart hodiniek kľúčové?

Sú dizajnové, plne nahrádzajú ich klasické spracovania a vlastníkom ponúkajú aj niečo naviac. Smart hodinky sa aj naďalej tešia z obľuby a stávajú sa reprezentatívnym doplnkom, ktorý nám dokáže výrazne uľahčiť každodenné fungovanie. Čo všetko však treba zohľadniť pri ich výbere? Dizajnovo sa približujú štandardnej verzii, ich vizuál vám však už na prvý pohľad napovie, že opäť ide o technologický pokrok tejto doby. Tieto sa navyše môžu pýšiť aj inteligenciou a svojim užívateľom ponúkajú rad smart funkcií.

Pri výbere smart hodiniek často rozhoduje ich vizuál. Výrazne kúpu ovplyvňuje aj cena a v neposlednom rade je rozhodujúca aj ponuka funkcií. Mnohokrát sa tak zabúda na skupinu dôležitých parametrov, ktoré viacerí pri kúpe podceňujú. Čo všetko by ste okrem vyššie zmienených kritérií mali pri ich výbere sledovať?

Riešenie konektivity

Nespornou výhodou smart hodiniek je ich prepojenie so smartfónom, riadiť tak mnohé interakcie môžete priamo z vášho zápästia. Kým základným pripojením je Bluetooth, nájdete typy, čo fungujú aj po pripojení na Wi-Fi bez nutnosti spojenia s telefónom. Ak vám vyhovujú platby kartou a preferujete bezhotovostné transakcie, určite sa zamerajte na taký model s podporou NFC technológie.

Smart hodinky

Súčasná doba neustále prináša mnoho pokrokov a dnes tak už pomerne jednoducho môžete zaplatiť aj hodinkami. (Pressmaster / Shutterstock.com)

Variant ovládania

V rámci ovládania máte možnosť vybrať si spomedzi dvoch prevedení. Kým na každodennú manipuláciu je vhodnejšia voľba s dotykovým displejom, ovládanie pomocou tlačidiel uvítajú športoví nadšenci. Prvá verzia predstavuje jednoduchší systém, no značným mínusom je problematickosť ich ovládania počas nepriaznivých vplyvov počasia. Dotyk tlačidiel je zase o niečo menej praktický, na druhej strane umožňuje ovládať hodinky v akomkoľvek počasí.

Technologické spracovanie displeja

Pri kúpe hodiniek mnohí síce zvažujú ich tvar, ale zabúdajú aj na samotné spracovanie displeja. Pokiaľ hľadáte typ so slušným jasom, IPS displej predstavuje lacnejší variant, čo to spĺňa. Kvalitnejšie podanie farieb, realistickú čiernu a rýchlejšiu odozvu vám však zaručia pokrokové technológie. Displeje OLED alebo AMOLED budú tou pravou voľbou.

Možnosť personalizácie

Výber operačného systému je dôležité zohľadniť nielen z hľadiska kompatibility, ale zvážiť treba aj možnosti, ktoré konečná voľba hodiniek ponúkne ich vlastníkovi. Kým otvorené operačné systémy umožňujú prispôsobenie aplikácií s možnosťou ich dodatočného sťahovania, pri zavretých nemáte takú možnosť realizácie, nakoľko funkcie sú pevne dané.

Smart hodinky

Nezabúdajte pri kúpe inteligentných hodiniek zohľadniť aj možnosť personalizácie. (dolphfyn / Shutterstock.com)

Technické parametre smart hodiniek

Pokiaľ plánujete smart hodinky nosiť dennodenne, ďalším dôležitým krokom pri výbere je vnútorné vybavenie. Zaujímajte sa o kapacitu internej pamäte, no nezabúdajte aj na výkon hardvéra. Pri prehrávaní hudby bude malá kapacita výrazne obmedzujúca a slabý procesor či malá veľkosť RAM zase výrazne sťažia plynulosť modelu.

Dôležitým údajom pri kúpe by tak mala byť aj výdrž batérie a uľahčiť nám voľbu môže aj jej kapacita. Rátať však treba s tým, že nech máte akúkoľvek veľkú výdrž batérie, pokiaľ máte spustených viacero funkcií naraz, výrazne ju tým skracujete. Zvážiť tak treba aj tento parameter, pričom sa odporúča vybrať si taký typ, čo bude disponovať funkciami, ktoré využijete.

Široká funkcionalita

Na trhu nájdete typy so základnou výbavou, nechýbajú však aj nadštandardné verzie. Kým pre niekoho bude postačujúci základný rad funkcií, ktoré mu uľahčia každodenný chod, iný uprednostní balík aplikácií so špecifickým zameraním. Či už chcete prijímať hovory, počúvať hudbu, mať svoj zdravotný stav pod kontrolou alebo sa pýšiť kúskom, čo ponúka niečo nevídané, výber je len na vás.

Smart hodinky

Všímať si parametre je kľúčové, dáte však prednosť funkcionalite hodiniek pred ich dizajnom? (GaudiLab / Shutterstock.com)

Kúpou inteligentných hodiniek získate multifunkčnosť. Môžete sa na ruke pýšiť dizajnovým doplnkom a dennodenne ho nosiť, navyše vám ponúka aj mnoho technologických vymožeností a praktických funkcií. Zvažujete aj vy výmenu štandardných hodiniek za tie s inteligenciou? Či už to budú lacné smart hodinky alebo pôjde o unikátny model, rozmanitosť ponuky splní každého očakávania.


Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.