ZN.SK
v

Zlepšite si spánok pomocou správnej posteľnej bielizne a teploty

Ak nemáte klimatizovanú spálňu, len ťažko dosiahnete ideálnu teplotu na spánok, ktorá je 19 °C. Napriek tomu však môžete použiť aspoň nejaké

Spánok je najdôležitejším procesom nášho tela a ovplyvňuje doslova všetko. Od schopnosti učenia a sústredenia sa až po to, akú budeme mať cez deň náladu. Lenže na spánok má vplyv množstvo externých faktorov, vrátane teploty, v ktorej spíme.

Ako sa dobre vyspať aj počas horúcich letných nocí?

Ak nemáte klimatizovanú spálňu, len ťažko dosiahnete ideálnu teplotu na spánok, ktorá je 19 °C. Napriek tomu však môžete použiť aspoň nejaké triky, ako sa v noci maximálne ochladiť. Jedným z najdôležitejších je voľba správnych materiálov posteľnej bielizne. K najlepším materiálom bezpochyby patrí mušelín. Mušelínové obliečky sú extrémne mäkkučké a hlavne vzdušné, takže vám v ňom budú aj počas tej najteplejšej noci maximálne príjemne. Ďalšou výhodou mušelínu je to, že každým praním sa materiál stáva na dotyk ešte príjemnejším a nie je nutné ho žehliť. Vydrží vám tak veľmi dlho a ešte s ním budete mať minimum práce.

Ďalšou skvelou voľbou letných obliečok je materiál mako jersey. Napriek tomu, že sa nejedná o žiadnu novinku na trhu, ešte nie je napr. oproti klasickej bavlne tak rozšírený, čo je škoda, pretože sa jedná v materiáloch obliečok o skutočnú špičku na trhu.Dokáže skvele absorbovať vlhkosť, je priedušný a nezadržuje v sebe teplo. Rovnako ako u mušelínu, ani s mako jersey nemusíte žehličku vôbec vytiahnuť. Má jednoducho samé skvelé vlastnosti!

Vhodnou voľbou letných obliečok je samozrejme aj klasická bavlna , ktorá sa nelepí na telo, je priedušná a na rozdiel od rôznych umelých materiálov vám dopraje ničím nerušený spánok.

Nepodceňujte ani správnu voľbu periny

Ešte pred pár rokmi by bolo možné odporúčať celoročnú prikrývku. Tá vás v zime priemerne dobre zahreje a v lete sa pod ňou neupečiete. So stúpajúcimi teplotami však treba povedať, že by ste v lete rozhodne mali siahnuť po letnej pokrývke s nižšou gramážou. V zime naopak siahnuť po teplejšej zimnej prikrývke. Zvlášť, ak patríte k ľuďom, ktorí sa do periny radi zababušia nehľadiac na to, aké je vonku počasie.

Ďalším dobrým tipom na ochladenie spálne sú zatemňovacie závesy, ktoré by ste počas letných mesiacov mali nechať zatiahnuté po celý deň. Vetrať by ste potom mali iba vo veľmi skorých ranných hodinách alebo neskoro večer, keď vonkajšie teploty dosahujú svoje minimum.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu