ZN.SK
Amazon drahé produkty, zberateľské kartičky

Najdrahšia položka na Amazone kartička Ch. Mathewsona za 400 tisíc

Legendárny hráč basseballu Christy Mathewson sa preslávil v drese New York Giants a jeho zberateľská kartička dnes kraľuje Amazonu v cenovkách

Amazon, ako jeden z najznámejších internetových obchodných miest, predáva naozaj všeličo. Tou najdrahšou drobnou položkou, ktorú si tam môžete kúpiť, je však zberateľská kartička s basseballovou legendou Christym Mathewsonom. Legendárny hráč basseballu Christy Mathewson (1880 – 1925) sa preslávil v drese New York Giants a medzi zberateľmi ide o jednu z tých najznámejších pôvodných kartičiek. Najmä preto, že je ich menej a v dobrom stave ešte menej. Predajca tohto konkrétneho kúsku, stanovil neobvyklú cenu $409,422.59 dolárov a poštovné 33 dolárov. V pomere k veľkosti celého predmetu je cena naozaj zvláštna. Najmä pre ľudí, ktorí nezbierajú, respektíve nepodľahli zberateľskej vášni.

Christy Mathewson s cenovkou 409,422.59 dolárov

Že baseballové (respektíve celkovo športové) kartičky patria v USA medzi najžiadanejšie a najcennejšie zberateľské artikle a zároveň odvetvia vieme z mnohým starších filmov, po tých z osemdesiatych rokov. V novších filmoch sa už zberatelia kartičiek objavujú menej. Zmenili sa aj záujmy detí. Zberateľmi kartičiek sú dnes skôr starší páni, ľudia v produktívnom veku. Suma 409 tisíc dolárov sa môže za jedinú kartičku zdať prestrelená. Stále to je len polovica sumy, ktorú si pýtajú majitelia kartičiek hráča amerického futbalu s menom Peyton Manning. Tie sa na eBay predávajú za 899 999 dolárov a cena je myslená plne vážne.

Amazon drahé produkty, zberateľské kartičky

Malou zaujímavosťou z Amazonu je, že podobne drahé kartičky sa tam už neobjavujú. Ak si však dáte zoradiť všetky podľa ceny, poradiu kraľuje Mathewson. Druhou najdrahšou je kartička s mladým hráčom ligy NBA, ktorého dodnes pozná celý svet. Michael Jordan z roku 1986 má cenovku 254 423,39 dolárov. Tretím je azda najslánejšie meno z basseballového mužstva Yankees. Mickey Mantle , kartička s číslom 350 z roku 1965 nesie cenovku 152 748,39 dolárov. Stále mimoriadne drahé, no pre zberateľov zrejme cenné.

A teraz si predstavte, že ste si kúpili TOPPS alebo PANINI kartičky športovcov v šesťdesiatych či sedemdesiatych rokoch, zabudli ste na ne niekde založené v knihe, v suchu, bez svetla a objavíte ich dnes. Americké relácie typu Lovci skladov neraz objavia aj takéto poklady a nemožno sa čudovať, že je o niektoré kúsky tak veľký záujem. Ak je ich menej… a keď máte šťastie na podpis samotného športovca, to je už celkom niečo…

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu