ZN.SK
Národný filmový a zvukový ústav Canberra, Austrália

Strašidelný Národný filmový a zvukový ústav Austrálie v Canberre

Strašidelných miest nájdeme po celom svete mnoho. Zväčša sú to miesta, ku ktorým sa viaže temná minulosť, či legendy spojené so smrťou….

Strašidelných miest nájdeme po celom svete mnoho. Zväčša sú to miesta, ku ktorým sa viaže temná minulosť, či legendy spojené so smrťou. Jedno z najslávnejších strašidelných miest v Austrálii je Národný filmový a zvukový ústav v Canberre. Viac ako 80 ročná rozľahlá budova s kancelárskymi, skladovými a laboratórnymi miestnosťami súčasného archívu je známa príbehmi o pozorovaní duchov, podivných javov, hier so svetlami, či pohybom tieňov.

Národný filmový a zvukový ústav Canberra, Austrália

Pozorovali ich pred dvadsiatimi rokmi robotníci, ktorí prerábali budovu z jej predošlého určenia. Pozorovania sú však dodnes. Dokonca tu prebiehajú prehliadky pre verejnosť, prechádzajúce konkrétnymi miestami spojenými s duchárskymi historkami. V minulosti totiž budova slúžila ako anatomický archív.

Anatomický archív a mŕtvoly všade navôkol

V minulosti, presnejšie od roku 1931 až do roku 1984, v budove sídlil anatomický archív, v ktorom sa konali pitvy, podrobné výskumy ľudských tiel, vnútorností, tkanív a kostí.   Taktiež sa tu nachádzala márnica a skladové priestory, v ktorých boli vystavované časti tiel v nádobách a kostry na chodbách. Podľa niektorých zdrojov sa tu nachádzali aj laboratória pre umierajúcich, kde sa odohrávali výskumy niektorých javov pred smrťou. Práve pre túto dávnu históriu celej budovy sa predpokladá spojitosť s duchmi. Pozostatky ľudí, ktoré slúžili pre výskum a archív napríklad rôznych orgánov a postihnutí chorobami, pochádzali od mnohých ľudí.

Prednášková hala má údajne niekoľko pozorovaní podivných javov a prevládajú tu temné sily. Rovnako tak aj miestna knižnica, ktorá nebola dotknutá väčšou prestavbou. Dodnes sú v miestnostiach podlahy so sklonom a odtokom. Pôvodne šlo o funkciu sťahovania vody pri umývaní márnice od krvi a ďalších tekutín. Pôvodné chladiace miestnosti boli prerobené na skladové a archívne priestory. Mnohé z pôvodného zariadenia už zaniklo a bolo prestavané. Kostry na chodbách však stáli aj počas prerábky. Robotníci tak mali nepochybne čudné pracovné prostredie.

Miesto je známe aj tým, že uchovávalo telesné pozostatky slávneho zbojníka Neda Kellyho, ktorý zomrel ešte 11. novembra 1890.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu