ZN.SK
Film Ready Player One - logo filmu, réžia Steven Spielberg

Sfilmovaný bestseller Ready Player One odhalil prvý trailer

Kniha Ready Player One je neopakovateľným zážitkom pre kohokoľvek so vzťahom k hrám, filmom a kultúre 80 tych rokov. Napriek tomu, že jej príbeh sa odohráva v budúcnosti…

Kniha Ready Player One je neopakovateľným zážitkom pre kohokoľvek so vzťahom k hrám, filmom a kultúre 80 tych rokov. Napriek tomu, že jej príbeh sa odohráva v budúcnosti, šikovným spôsobom vyzdvihne všetko, čo znamenalo počiatok éry hier a sci-fi, ale tiež základný kameň sveta každého geeka. Každý, čo siahol po knihe, si dokázal z jej príbehu vyskladať nesmierne rozsiahlu scénu plnú prvkov z najznámejších hier a filmov. Teraz, keď vieme o filmovej novinke pripravovanej na marec 2018, je o dôvod viac oživiť si príbeh Ready Player One.

Film Ready Player One, Steven Spielberg

Film Ready Player One s premiérou 29. marca

Filmový trailer odhaľuje viac, ako sme na prvý trailer zvyknutí. Zväčša sa dozvieme len niečo málo z deja, ozve sa pár ohlučujúcich mohutných zvukov, aké Hollywood používa v každom druhom sci-fi filme.  Prvé informácie o pripravovanom filme sa objavuili už minulý rok počas slovenskej premiéry knihy. Ready Player One ale vypáli ihneď s poriadnou akciou aj s krátkym príbehom, ktorý vysvetľuje pozadie hlavného hrdinu. Svet budúcnosti a svet v ktorom všetci žijú vo virtuálnej realite, ktorá im ponúka vzdelanie, prácu, zábavu, aj druhý osobný život.

Kvality sú nepopierateľné

Ukážka je po kvalitatívnej stránke výborná. Kto nepozná príbeh a knižnú predlohu, môže byť zaskočený, ako je možné, že sa v príbehu objaví lietajúci DeLorean, či motorka z filmu Tron. Sú to veci, ktoré medzi sebou nijako nesúvisia. Aj s týmto problémom sa museli tvorcovia filmu popasovať. Knižná predloha Ready Player One od Ernesta Clina totiž mixuje rôzne symboly a získať práva na použitie všetkých z nich bolo nepochybne nesmierne ťažkým orieškom.

Film Ready Player One, Steven Spielberg

Rôzne štúdiá, softwarové firmy, niektoré už neexistujúce spoločnosti a ich produkty, to všetko sa podľa príbehu objaví aj vo filmovej podobe. Mohli sme si myslieť, že niektoré veci už vo filme nikdy neuvidíme, no opak bude pravdou. Ready Player One nakrúca Steven Spielberg, ktorý sa zrejme nezľakol ani takejto náročnej úlohy – poskladať jeden film z prvkov z mnohých iných.  Na Ready Player One sa tešíme tak, ako na málo filmov.

Film Ready Player One, Steven Spielberg

Premiéra je naplánovaná na marec 2018. Filmovú ukážku ako aj film na Slovensko uvedie Continental Film. Kniha je v ponuke Bux.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu