ZN.SK
Ready Player One

Šialenstvo Ready Player One v roku 2017 aj ako Spielbergov film

Ready Player One je očakávanou knižnou novinkou, ktorá sa v slovenskej verzii v predaji objaví 7. Júna. Každý hráč počítačových hier, ktorý však už postrehol niekoľko rokov…

Ready Player One je očakávanou knižnou novinkou, ktorá sa v slovenskej verzii v predaji objaví 7. Júna. Každý hráč počítačových hier, ktorý však už postrehol niekoľko rokov úspešnú knihu v zahraničí, už zrejme vie, že nakoniec neoslovila len hráčov počítačových hier, ale aj nadšencov scifi, fantasy, kultúry 80-tych rokov, ale pokojne aj vôbec spomienok na tie roky 80-te. Autor Ernest Cline totiž vytvoril dielo, ktoré by sa dalo hravo zaškatuľkovať ako kniha pre hráčov hier, no nie je to tak.

Príbeh Ready Player One
Dej odohrávajúci sa v roku 2044 popisuje svet s minutými zásobami ropy, znečisteným ovzduším a viacerými problémami, v ktorom unikajú pred realitou do virtuálneho sveta OASIS, kde každý žije svoj druhý život. Zakladateľ a autor tohto sveta zomiera ako starý čudák a zanecháva miliardové dedičstvo v podivnej poslednej vôli tomu, kto nájde v celom systéme ukryté tri kľúče k trom bránam. Šialenstvo rozpúta videom, ktoré je odvysielané na celom svete.

Vyrastal v osemdesiatych rokoch a érou bol posadnutý. Aj preto sa v honbe za ukrytými kľúčmi ľudia vracali do minulosti v archívoch, oživili pôvodné hry, seriály aj hudbu v snahe nájsť odpoveď, kde hľadať kľúče. Nikto však nevie kde hľadať, čo hľadať a nemá istotu, či nejde o kolosálny žart. Po niekoľkých rokoch snahy a úpadku záujmu sa však v tabuľke najvyšších skóre rozsvieti meno celkom neznámeho bezvýznamného nálezcu s úbohým „levelom 10“. Kniha popisujúca svet celkom inak, než iné príbehy doteraz, dokázala do seba vkĺbiť pôvodné hry a výsledkom nie je gýč, ale napínavá vec, v ktorej z pochopiteľných dôvodov ospravedlníte, ak sa venuje hrám starým už aj pre nás 30 rokov a viac.

Spielberg nakrúca film

Kým v zahraničí urobila kniha poriadny rozruch dokonca do takej miery, že StevenSpielberg pripravuje ako producent rovnomenný film, na Slovensku sa knižne objaví až o pár týždňov, a v Čechách trochu skôr. Známe sú už aj tváre niektorých postáv. Najmä tých kľúčových. Mladučká Angličanka Olivia Cooke má predstavovať Art3mis, dnes už 20 ročný, no vzhľadom stále mladý Tye Sheridan má byť hlavnou úlohou s menom Wade Owen Watts, vo virtuálnom svete ako Parzival. Tvár starého Hallidaya si môžete vopred vybaviť pri mene jeho stvárňujúceho herca Marka Rylancea. Záporákom bude v úlohe Sorenta z korporácie IOI austrálsky herec Ben Mendelsohn. Zatiaľ nie je známe, ktorá distribučná spoločnosť film u nás uvedie. Nie je ani trailer, len niekoľko „fanmade“ fanúšikovských zostrihov z iných filmov.

Ready Player One

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu