ZN.SK
Vrecko a peniaze

Podvodníci vo svete: vreckoví zlodeji a falošný hrdina

V rámci nášho seriálu venovanom podvodníkom v reálnom neinternetovom svete sa dnes budeme venovať vreckárom. Vreckár využíva nepozornosti…

V rámci nášho seriálu venovanom podvodníkom v reálnom neinternetovom svete sa dnes budeme venovať vreckárom. Vreckoví zlodeji využívajú nepozornosti, prekvapenia, rýchlosť, aj umenie pohybu rúk. Ovládajú záhyby šiat, dalo by sa povedať, že niekedy aj strihy kabátov, ale dokážu otvárať tašky aj vrecká nepozorovane. Niekedy im stačí len šťastie, alebo tlačenica tak, ako tomu je na Vianočných trhoch na Hlavnom námestí v Bratislave. Partie spoluobčanov sa tam v uplynulých niekoľkých rokoch rozpŕchli medzi ľudí a vracali sa s rôznymi úlovkami. Tie si následne delili medzi pódiom a vianočným stromčekom (2014-2016).  Vianočné trhy sú však celkom iným prípadom ako tie vo svete.

Vrecko a peniaze

Na preplnených uliciach sa na americkom kontinente objavuje už azda jedno celé storočie spojenie zlodeja a falošného hrdinu. Sú totiž dvaja, ktorí si na obeti vyskúšajú svoj trik a zarobia v konečnom dôsledku obaja.

Vreckoví zlodeji a falošní hrdinovia

Vreckoví zlodeji kradnú a hrdinovia konajú? Skvelá dvojica, ktorá spolupracuje. Kým prvý okradne svoju obeť a uteká, čaká, že za ním bude utekať aj okradnutá osoba. V dave sa však náhle objaví záchranca, ktorý vybehne proti páchateľovi a niekde v diaľke ho chytí. Pre lepší vizuálny dôkaz, kto je záchrancom môže ísť o park, aby mala obeť dobrý výhľad na „súboj“ zlodeja a „záchrancu“. Zlodej je zrazený k zemi, ukradnutá kabelka je zachránená, útočník uniká. Čo je však hlavné, falošný záchranca sa vracia s ukradnutými vecami za obeťou. Tá je zaslepená radosťou a šťastím, že nič sa nestratilo. Otrasný zážitok však hovorí, že je dobré sa odvďačiť. O to viac, ak má záchranca zranenie, kríva, alebo krváca.

Obeť so zachránenou kabelkou tak môže pokojne vystupovať ako vďačný človek. To znamená, že sa bude chcieť odvďačiť za zachránené doklady a peniaze. Takéto divadielko môže priniesť odmenu v podobe pár desiatok dolárov. Avšak aj to sú ľahko zarobené peniaze, ktoré si neskôr páni rozdelia. Bohaté paničky venčiace psov, kvôli ktorým nebudú utekať, boli vždy veľmi ľahkou a aj v konečnom dôsledku aj štedrou obeťou.

Upozornenie:

Články venované podvodníkom sveta nie sú návodom na podvody na Slovensku. Upozorňujú na prípady, ktoré po celé desaťročia fungujú vo svete a pred ktorými je potrebné mať sa na pozore. V každom prípade, pozor na vreckárov na bratislavských vianočných trhoch, alebo v hromadnej doprave.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu