ZN.SK
Roztočená ruleta

Podvodníci vo svete: zúfalec pred kasínom a falošné žetóny

Trik, ktorý sa svojho času ujal v Las Vegas, ale známy je aj v rôznych končinách sveta, hovorí o podvodníkoch, ktorých môžete nájsť možno aj dnes pred kasínom.

Trik, ktorý sa svojho času ujal v Las Vegas, ale známy je aj v rôznych končinách sveta, hovorí o podvodníkoch, ktorých môžete nájsť možno aj dnes pred kasínom. Číhajú tam na svoje obete s podivuhodným príbehom. Stále pritom platí, že ich môžete stretnúť pokojne aj v bare, či v hotelovej hale. Hovorí svoj príbeh o tom, že ho v kasíne XY obvinili z podvodu a vyhodilo ho so zákazom vstupu. Údajne mu však zabudli zobrať žetóny, ktoré v hre vyhral a tak sa nemôže dostať do kasína, aby ich zamenil za hotovosť. Hľadá preto pomocníka. Čuduj sa svete, veľa krát ho našiel. Dokonca svojho času polícia tieto prípady ani neriešila, pre ich početnosť.

Roztočená ruleta

Pre dobrotu na žobrotu

Obeť tejto rozprávky sa podujme pomôcť a tak sa rozhodne vymeniť žetóny za hotovosť. Keďže sa však špekulant bojí o svoje žetóny, vypýta si záruku. Napríklad 1000 dolárov ako záruka toho, že mu príde naspať 30 000 dolárov a z toho odmena pre zameniteľa má byť 5000 dolárov, to je vidina ľahko zarobených peňazí. Výška sumy, ako aj postup toho, ako vec prebieha môže byť rôzna. Už to, že si vás vytipujeme neznáma osoba, je podozrivé.

Rovnako je podozrivé, že má tak jednoduchý príbeh. Nakoniec je ale človek nažhavený na zisk a preto môže podľahnúť. Dá ako záruku nemalé množstvo peňazí, vyráža do kasína vymeniť žetóny za peniaze a… nestačí sa čudovať. V pokladni mu jednoducho vysvetlia, že nemá pravé žetóny, ale hračkárske, prípadne nekvalitné napodobeniny. Toho, čo mu ich dal a má u seba aj záruku, už nikde niet. Presunul sa inam a keďže nič z jeho príbehu nebolo pravdou, jeho vystopovanie môže byť ťažké.

Upozornenie: kasína vo svete sa pokúšajú chrániť voči mnohým podvodníkom. Takýto však môžu číhať celkom mimo pôdy kasína. Podvod vo vyšších sumách je vážna vec. Fotografiu s podvodníkom pri poháriku, selfie v striptíz bare, alebo spísanú zmluvu s viditeľnými údajmi na jeho občianskom preukaze, asi tiež nemáte. Pozor preto na to, s čím súhlasíte. Ideálne, ak už poznáte kasíno a vzhľad jeho žetónov. Viete podvodníka prekuknúť hneď a upozorniť políciu. Všetko však dúfajme len v rámci hypotetických situácii.

Články v seriály podvodníkov sveta nie sú návodom na podvody na Slovensku. Upozorňujú na prípady, ktoré po celé desaťročia fungujú vo svete a pred ktorými je potrebné mať sa na pozore.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu