ZN.SK
Podvodníci a Adela Banášová s Choco Lite

Podvodné stránky zneužili Adelu Banášovú do reklamy na Choco Lite

Podvodné ruské stránky s pochybným zázrakom na chudnutie známym pod názvom Choco Lite sú niektorým Slovákom známe z rôznych domén.

Podvodné ruské stránky s pochybným zázrakom na chudnutie známym pod názvom Choco Lite sú niektorým Slovákom známe z rôznych domén. Tú konkrétnu, na ktorú môžete natrafiť vďaka kampaniam zaplateným v sieti Google AdWords, sa môžete dozvedieť aj o stránkach s logom COSMOPOLITAN a o článku o Adele Banášovej. Tá mala poskytnúť tomuto falošnému ruskému Cosmopolitanu rozhovor, kde odhalí tajomstvo, ako sa jej podarilo schudnúť. Čítate správne. Reklama sa zobrazuje na veľkom množstve slovenských stránok opakovane. Pokiaľ náhodou sledujete oblasť zdravej výživy a pokúšate sa schudnúť, Google vaše záujmy a hľadania už pozná a tak rád naservíruje relevantnú reklamu.

Podvodníci a Adela Banášová s Choco Lite

Podvodníci stojaci za týmto webom sa pokúšajú presvedčiť verejnosť, že Adela Banášová, známa svojou chudou postavou, musela podstúpiť diétu a schudla vďaka Choco Lite, zázračnému koktailu, ktorý predávajú falošné internetové stránky.

Pozor na falošné weby propagujúce látky na chudnutie

Mimoriadne úsilie portálu HOAX.sk pri odhaľovaní podvodných webov, nás presvedčilo, že stránok predávajúcich rôzne pochybné prípravky, je denne aj 10. V slovenčine je ich mnoho a neustále vznikajú ďalšie. Ponúkanie prípravku Choco Lite a vydávanie jeho účinkov za prevratnú metódu v chudnutí, je napríklad portálu HOAX.sk už pomerne známe. To, že podvodníci stojaci za falošnými magazínmi použijú celebritu známu len svojou jedinou postavou, je však prekvapením.

Adela Banášová, ktorá sa však sama neuvádza pod týmto dievčenským menom, ale po vydaji sama seba nazýva Vinczeovou, nikdy neposkytla týmto šialencom žiaden rozhovor. Nemá nič spoločné s ich koktailom a ani tabletkami. Celý rozhovor je vymyslený a neuveriteľne chybový. Komentáre pod článkom ani nie sú klasickými komentármi, ktoré by sa na stránke objavili po zadaní do databáze cez formulár. Ide len o text, ktorý si tam niekto šmaril v rovnaký deň, ako zostavil celý fingovaný magazín. Menu položky, kategórie článkov, funkcie článkov, nič z toho nefunguje, pretože toto ani nie je žiadna stránka. Len jednostránkový pochybný rýchlo-web, ktorý má za úlohu oklamať ľudí cez príšernú slovenčinu cez translator. Adela s týmto prípravkom nemá nič spoločné, len bola zneužitá bláznami, ktorí sa neštítia zneužiť na vymyslené účinky ani človeka takto známeho.

Celkom zarážajúci je fakt, že kým stránky  „http://koker-labirint.ru/226/“ sa tvária ako magazín, no nie sú, stránky predajné na adrese „http://koker-labirint.ru/224/“ sú na rovnakej doméne. Magazín a eshop na jednej doméne? Už je priveľa vecí, ktoré smrdia. Tieto stránky žiaľ sú podvodné. Vykazujú všetky znaky podvodu, zavádzania, ba dokonca sa pokúšajú presvedčiť na rýchly nákup pomocou odpočítavania ukončenia výhodnejšej ponuky. Odpočítavanie pritom viete kedykoľvek obnoviť . Mnoho zo stránky nie je ani v slovenčine, takže ani netušíte, kam klikáte. Zo zákona nemysliteľné.

Podobným stránkam neverte

Stránky, ktoré v skutočnosti nemajú žiadne kategórie, správajú sa podozrivo, nedokážete nájsť meno autora, kontakt, prevádzkovateľa, ani sa neviete prekliknúť inam, sú vždy len dielom podvodníkov. Pokiaľ príliš okázalo článok propaguje látku, ku ktorej na internete nesmerujú žiadne pozitívne ohlasy, ruky preč. Choco Lite je žiaľ príkladom látky, ktorá sa prezentuje cez falošné magazíny, články, falošných neexistujúcich lekárov a odborníkov, ktorí nikdy neexistovali. To predstavuje dosť zásadné riziko pre vašu peňaženku, ale aj zdravie.

Nepodarí sa vám ani len zistiť, komu ste vlastne poslali peniaze a odkiaľ daný predajca je. Neznáme je nie len sídlo spoločnosti a kontakt na Slovensku, ale aj reklamačný poriadok, všeobecné podmienky a čokoľvek, čo by ste od skutočného a férového obchodu hľadali. Pozor aj na fakt, že všetci zákazníci uverejnení na stránkach propagujúcich podobné látky v skutočnosti neexistujú a ich názory vás majú len presvedčiť na nákup.  Fotografie na iných stránkach zväčša pomenúvajú celkom iných ľudí a pôvodne pochádzali z celkom iných stránok, tematicky možno celkom odlišných, alebo z fotobanky. Problém s týmito webmi je na Slovensku mimoriadny. Kompetentné orgány dlhodobo prehliadajú tento problém.

Po niekoľkých rokoch práce portálu Hoax.sk si ho začína všímať Markíza v rámci niekoľkých reportáží, avšak očividne stále nestačí. Vzhľadom na prvé januárové dni, kedy prebieha v mnohých hlavách myšlienkový pochod orientovaný na lepší úvod v novom roku, chudnutie a podobne, majú aj podobní podvodníci a praktiky najväčší úspech. Prípravky sa pýšia tým, že sú v lekárňach už vypredané. V skutočnosti by ich pre ich neznámy pôvod a zloženie nikdy do lekárne nikto nedostal. Vyhýbajte sa preto primárne látkam uvádzaným v nebezpečnom zozname na portáli Hoax.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.



Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu