ZN.SK
Nočné mory z temnôt

Nočné mory z temnôt, strašidelný horor od 8. augusta v kinách

Len o máloktorom horore sa dozvieme strašidelné pocity skôr, ako sa objaví v našich kinách. Tomu, ktorý je vo svete známy ako Scary Stories to Tell in the Dark a jeho slovenský názov znie Nočné mory z temnôt…

Len o máloktorom horore sa dozvieme strašidelné pocity skôr, ako sa objaví v našich kinách. Tomu, ktorý je vo svete známy ako Scary Stories to Tell in the Dark a jeho slovenský názov znie Nočné mory z temnôt sa pripisujú účinky skutočného strachu. Veď už staršia knižná predloha inšpirovala zopár iných hororov, no sama doteraz nemala svoje filmové spracovanie… Už sa tešíte báť sa?

Nočné mory z temnôt

Tvoje najdesivejšie predstavy ožijú…

Horor Nočné mory z temnôt urobí z tohtoročného leta dobu strachu. V opustenom dome úplne na konci mesta nájde partia tínedžerov knihu, ktorá je strašnejšia, než čokoľvek, čo si kedy dokázali predstaviť. Zanechalo ju tu mladé dievča s hrozivým tajomstvom ešte pred tým, než sama bez stopy zmizla. Starobylá kniha je plná desivých príbehov a ešte desivejších monštier, ale nie je tak úplne na čítanie. Kniha naopak číta toho, kto s ňou príde do styku. Prečíta jeho najväčšie nočné mory, napíše z nich príbeh a začne ho rozprávať a odvíjať aj v skutočnom živote. A to vrátane hrozivých príšer. Partia tínedžerov sa dostala na miesto neobvyklého zla. Nemali túto knihu nikdy otvárať a mali včas utiecť. Neutiekli. Preto teraz musia čeliť svojmu strachu, nočným morám a desu, ktoré ich prišli zabiť.

Nočné mory z temnôt vznikli v produkcii a podľa scenára filmového a hororového vizionára Guillerma del Tora. Pôvodný filmový Hellboy, Faunov labyrint alebo Tvár vody mu priniesli slávu, obdiv aj Oscarov. Následne ukázal, že divákom vie priniesť zábavu, silný príbeh, strach a hlavne jedinečné vizuálne poňatie. Film nakrútil André Øvredal, ktorého vo svete preslávil mysteriózny Lovec trollov.

Horor Nočné mory z temnôt vznikol podľa slávnej knižnej série Scary Stories to Tell in the Dark, ktorá vo svojej dobe vyvolala kontroverzie vďaka strašidelnosti príbehov a predovšetkým ilustrácií. Knihy neboli preložené do slovenčiny a pre slovenských divákov budú ich hrôzostrašné historky a monštrá úplnou novinkou. Ožil odporný strašiak z polí, mŕtvola, ktorá hľadá svoj palec alebo vred na tele, z ktorého vylezú stovky pavúkov. . .

Informácie o filme Nočné mory z temnôt

  • Dĺžka: 108
  • Premiéra: 8. augusta 2019
  • Žáner: horor
  • Réžia: André Øvredal
  • Produkcia: Guillermo del Toro
  • Hrajú: Aubrey Plaza, Mark Hamill, Tim Matheson, Gabriel Bateman a další
  • Odporúčaná prístupnosť: od 15-tich rokov
  • farebný, české titulky, 2D DCP
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu