ZN.SK
Marťan film, vesmír

Knižný sci-fi bestseller Marťan v septembri už aj ako film

Kozmonaut Mark, ktorého počas misie na Marse pokladajú za mŕtveho, prežije, ale nedokáže odoslať správu na Zem a ani odchádzajúcim kolegom. Jedlo sa míňa…

Kozmonaut Mark, ktorého počas misie na Marse pokladajú za mŕtveho, prežije, ale nedokáže odoslať správu na Zem a ani posádke, ktorá ho opustila. Ocitá sa sám na celej planéte so zásobami jedla len na niekoľko dní. Nehostinná červená planéta bez života sa tak stane jeho núteným domovom.

Marťan film, vesmír

Keď sa mu podarí spojiť so Zemou, svitá nádej na jeho záchranu. Problém však je, že cesta k Marsu trvá niekoľko mesiacov. Vzniká niekoľko plánov ako zabezpečiť jeho prežitie, no on sám musí prekonať schopnosti bežného človeka a zabezpečiť si potraviny, vodu a zábavu na celé mesiace z doslova ničoho. Excelentný príbeh nakrútený podľa úspešnej knihy Andyho Weira, ktorá zaznamenala celosvetový úspech vrátane Slovenska, sa už onedlho objaví vo filmovej verzii.

Film Marťan
Film Marťan sa v našich kinách objaví v septembri 2015. Hlavnou úlohou sa môže pýšiť Matt Damon, známy herec a hollywoodska tvár, ktorej táto úloha pristane. V úlohe skúseného biológa prekoná medze marťanskej prírody a fascinujúcim spôsobom pripomína McGywera modernej doby. Pozrite si ukážku.

Kniha Marťan už v 2. Vydaní
Marťan sa v septembri objaví aj v novom už 2. Vydaní. Pôvodná obálka knihy bola tvorená mužom v skafandri v prašnom marťanskom prachu. Nová obálka už je filmová, celú jej plochu tvorí hlava Matta Damona v skafandri. Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR.

Marťan 2. vydanie

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu