Obľúbené 3D alebo 4D mihalnice, viete aký je medzi nimi rozdiel? - ZN.SK

Obľúbené 3D alebo 4D mihalnice, viete aký je medzi nimi rozdiel?

Trend s nalepovaním umelých mihalníc sa rozšíril aj na Slovensku. Niet sa čomu čudovať. Veď každá žena túži po zvodnom pohľade a dokonale upravených mihalniciach. Navštevujú tak kozmetické salóny, v ktorých je ponuka neskutočne široká. Veľakrát však zákazníčky netušia, aké mihalnice si majú vybrať a aký je vlastne medzi nimi rozdiel. Určite to nie je len v čísle.

riasy a takzvané 3D či 4D mihalnice

4D nenahrádza 3D

Technika zvaná 4D nenahrádza klasické 3D predlžovanie mihalníc, ale ponúka nový vzhľad. Rozdiel je viditeľný už na prvý pohľad, pretože materiál, ktorý sa používa pri klasických 3D je tvrdší, väčšinou syntetický alebo hodvábny, vďaka čomu vyzerajú nalepené mihalnice lesklejšie. Naopak 4D mihalnice sú na dotyk ľahké, jemné ako naše vlastné.

Technika Lash to lash alebo one by one

Donedávna sa u nás využívala len technika predlžovania a zhusťovania mihalníc Eyelash Extensions – LASH TO LASH. To znamená technika lepenia jednej umelej mihalnice a jednu prirodzenú, našu mihalnicu. Na Slovensku sa táto metóda nazýva 3D mihalnice, avšak touto metódou sa Vaše prirodzené mihalnice reálne nezahustia, nie sú priestorové, keďže pomer mihalníc je 1:1, v tomto prípade ide skôr o „1D mihalnice“. Niekedy sa aj pri tejto metóde mohli aplikovať na jednu Vašu mihalnicu aj dve umelé (o trošku tenšie) mihalnice v tvare písmena ypsilon alebo w, tzv. Y-type a W-type mihalnice, ale takáto umelá mihalnička bola pre prirodzenú mihalnicu trochu ťažšia, odlepila sa skôr akoby mala. Takže v konečnom dôsledku touto metódou šlo len o predĺženie vlastných mihalníc a o ich optické zahustenie, keďže umelá mihalnička bola hrubšia ako prirodzená, a oko tak vyzeralo tmavšie.

Objemové mihalnice volume lashes

Postupne, ako to poznáme dnes vznikla nová technika VOLUME LASHES, a teda objemové mihalnice, u nás známe ako 4D, 5D, 6D mihalnice, čo v podstate nie je mylný názov, ale samotné, či už 2D, 3D, 4D, 5D, 6D mihalnice sú len podmnožinou celého názvu. Tieto umelé mihalnice, ktoré sa aplikujú na prirodzené mihalnice touto metódou, sú omnoho tenšie. Na jednu mihalnicu sa teda môže aplikovať niekoľko takýchto umelých mihalníc. Z tenkých mihalníc sa vytvárajú tzv. trsy. Ak je tento trs zložený z dvoch tenkých mihalníc hovoríme o 2D mihalniciach, ak je trs zložený z troch tenkých mihalníc ide o 3D mihalnice, ak zo štyroch, tak 4D a tak ďalej.

Ohodnoť tento článok
Lucia
Lucia Som študentkou marketingovej komunikácie, písanie ma bavilo už od mala. Rada cestujem, čítam knihy, milujem zábavu a dobré jedlo.
Viac:
Milošová Megoňky, pieskovcové gule
Ako mohli vzniknúť záhadné pieskovcové gule na Kysuciach?

Lajky na Facebooku
Facebook lajky ako charitatívna pomoc? Zbierky, stále živý nezmysel

Tajný život domácich miláčikov vo filme Pets v lete 2016

Zavrieť