ZN.SK
Perinbaba 2

Režisér Juraj Jakubisko finalizuje nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2

Režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu obľúbenú Perinbabu z roku 1985. V súčasnej dobe sa venuje náročným postprodukčným prácam…

Zľavy na wellness pobyty

Režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu obľúbenú Perinbabu z roku 1985. V súčasnej dobe sa venuje náročným postprodukčným prácam. Do kín by mala na Slovensku a v Čechách zavítať vo februári 2020.

Perinbaba 2

Film bohatší na filmové triky

Pri nakrúcaní sa využívali moderné filmové triky. Veď práve vďaka filmovým technológiám bolo možné vrátiť do filmu aj dnes už zosnulú taliansku herečku Giuliettu Masina. Zatiaľ sa však na verejnosť nedostali snímky, či videá toho, ako bude slávna talianska herečka vyzerať. Nie je tak jasné, či bude vedieť divák rozoznať počítačovú grafiku ihneď, alebo sa bude kochať precíznou prácou. Pre naplnenie toho, čo diváci očakávajú, ak to má byť podpísané Jurajom Jakubiskom, sa využila počítačová grafika aj v iných častiach filmu.

Perinbaba 2

Personálne zloženie v Perinbaba 2 bude zaujímavé

Hlavnú postavu, mladého chlapca Lukáša, hrá slovenský youtuber a herec Lukáš Frlajs. Poznáme ho aj z Kredencu, Rodinných prípadov, no najmä z vtipných videí a Youtube. Samotný herec sa stretáva s názormi a očakávaniami, že hrá Jakuba z prvého dielu. Jeho úloha je však trochu iná. Lukáš je Jakubov syn a príbeh tak pokračuje v celkom inej generácii.

Perinbaba 2

Z ďalších hercov sa vo filme objavia napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová alebo Sabina Skalická, ktorá bude hrať mladú „zubatú“. Ďalšie známe aj menej známe tváre odhaľuje zopár fotografií. Prekvapením je napríklad Andrea Verešová.  Hudbu tvoria Ondřej Soukup a Jan Jirásek. Posledným filmom Juraja Jakubiska v českých kinách bola rekordne navštevovaná Bathor. Jeden z mála filmov, ktoré útočili na hranicu jeden milión divákov v kinách.

Perinbaba 2

Zaujímavosťou je, že Jakubisko predstaví ukážky z filmu už o pár dní na filmovom festivale v Karlových Varoch.

foto: BONTONfilm

Mohlo by zaujímať tiež:

ZN.SK

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.Inzercia

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu