LEGO Funeral v skutočnosti neexistuje, morbídny nápad ale baví - ZN.SK

LEGO Funeral v skutočnosti neexistuje, morbídny nápad ale baví

Na internete sa nedávno objavila informácia o špeciálnej edícií LEGO stavebnice s názvom LEGO Funeral. Pohrebná služba v LEGO podobe má zahŕňať rakvy, nebožtíkov, smútiacich, pohrebné vozidlo, či rôznu tematiku spojenú s pohrebníctvom, zemou, krompáčmi a podobne. Hoci táto zmienka vyzerala ako HOAX, dôkazom mali byť videá zachytávajúce LEGO scénu s mnohými detailami pohrebníctva. Kde je pravda?

LEGO funeral

LEGO Funeral neexistuje
Skutočné pohrebnícke LEGO naozaj neexistuje. Na Facebooku však niektoré stránky zdieľajú video, na ktorom zachytávajú scénu z postavenej LEGO stavebnice. Idde však o strih iného videa, originálneho a vloženého aj do tohto článku. Šikovní stavitelia na jednej z výstav stavebníc dokázali vytvoriť nasledovnú scénu vo videu. Sivé dieliky stavebnice vytvorili steny, pochmúrny podklad pomohol dať smutný podklad. Množstvo postavičiek v čiernom a v čiernych klobúkoch umožnili vytvoriť personálnu zložku, truhlice a kvety umožnili vytvoriť dojem rakiev a kvetinovej výzdoby. Mierne šokujúce je na tejto scéne odšťavovacie oddelenie, ktoré má na starosti prípravu nebožtíkov do rakiev. Morbídna stavebnica je však vytvorená len z dielikov, ktoré už vznikli v inej tematike. Dokázali tak, že z LEGA môže každý milovník stavebnice vytvoriť akékoľvek prostredie.

Zaujímavosťou je, že stavbu rakiev a hry na pohreb sa vo svete LEGO objavujú pravidelne medzi kreatívnymi staviteľmi. Na internete sa nachádza veľmi veľa materiálov z celého sveta, kde sa ukazujú originálne scény vystavané z rôznych dielikov a kociek.

Ohodnoť tento článok
Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
ústa angína
Angína – akútny zápal krčných madlí (tonzilitída): príznaky a pomoc

Pamätník Ján Palach
Jan Palach nebol jediný, ani prvý. Na protest proti okupácii sa upálili aj iní

Alkoholik a chľast
Na alkoholovú opicu s dvoma zbraňami: zaberie horčík a voda

Zavrieť