ZN.SK
LEGO funeral

LEGO Funeral v skutočnosti neexistuje, morbídny nápad ale baví

Na internete sa nedávno objavila informácia o špeciálnej edícií LEGO stavebnice s názvom LEGO Funeral. Pohrebná služba v LEGO podobe má zahŕňať rakvy, nebožtíkov

Na internete sa nedávno objavila informácia o špeciálnej edícií LEGO stavebnice s názvom LEGO Funeral. Pohrebná služba v LEGO podobe má zahŕňať rakvy, nebožtíkov, smútiacich, pohrebné vozidlo, či rôznu tematiku spojenú s pohrebníctvom, zemou, krompáčmi a podobne. Hoci táto zmienka vyzerala ako HOAX, dôkazom mali byť videá zachytávajúce LEGO scénu s mnohými detailami pohrebníctva. Kde je pravda?

LEGO funeral

Pohrebná verzia neexistuje

Skutočné pohrebnícke LEGO naozaj neexistuje. Na Facebooku však niektoré stránky zdieľajú video, na ktorom zachytávajú scénu z postavenej LEGO stavebnice. Ide však o strih iného videa, originálneho a vloženého aj do tohto článku. Šikovní stavitelia na jednej z výstav stavebníc dokázali vytvoriť nasledovnú scénu vo videu. Sivé dieliky stavebnice vytvorili steny, pochmúrny podklad pomohol dať smutný podklad. Množstvo postavičiek v čiernom a v čiernych klobúkoch umožnili vytvoriť personálnu zložku, truhlice a kvety umožnili vytvoriť dojem rakiev a kvetinovej výzdoby.

Mierne šokujúce je na tejto scéne odšťavovacie oddelenie, ktoré má na starosti prípravu nebožtíkov do rakiev. Morbídna stavebnica je však vytvorená len z dielikov, ktoré už vznikli v inej tematike. Dokázali tak, že z LEGA môže každý milovník stavebnice vytvoriť akékoľvek prostredie.

Zaujímavosťou je, že stavbu rakiev a hry na pohreb sa vo svete LEGO objavujú pravidelne medzi kreatívnymi staviteľmi. Na internete sa nachádza veľmi veľa materiálov z celého sveta, kde sa ukazujú originálne scény vystavané z rôznych dielikov a kociek.

Zopár zaujímavostí o LEGO

  • Vedeli ste, že názov pre slávnu stavebnicu vznikol z dánskych slov „leg godt“ ? Vo voľnom preklade znamenajú „Dobre sa hraj“.
  • Spoločnosť LEGO založil v roku 1932 Ole Kirk Kristiansen a stále sa drží v rodine Kristiansenovcov.
  • Pôvodne značka vyrábala domáce drevené výrobky, schody, žehliace dosky a tiež drevené hračky.
  • Prvá stavebnica z dreva prišla na trh v roku 1935. Bola ňou kačka.
  • V roku 1942 továreň vyhorela, no rýchlo sa z nešťastia zotavila.
  • Rok 1946 bol prelomový aj napriek zúriacej II. svetovej vojne. Spoločnosť kúpila a zaviedla lis na výrobu plastových dielov a púšťa sa do výroby plastových hračiek. V roku 1949 vznikli prvé tehličky, predchodcovia tých, ktoré poznáme dnes ako celosvetovo známy model.
  • Keď v roku 1960 vyhorel sklad s drevenými hračkami, firma sa postupne preorientovala už len na plastové tehličky.
  • V roku 1968 otvorili LEGOLAND a ten je mimoriadnou atrakciou pre ľudí z celého sveta dodnes.
  • Od roku 1969 svet pozná aj sériu LEGO DUPLO, ktorá je určená malým deťom. Žiaden z dielov sa nedá len tak prehltnúť.
Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu