ZN.SK
Nekonečný Leonardo

Nekonečný Leonardo, výnimočné dielo o Leonardovi da Vinci

Najucelenejšie dielo o najvýznamnejšom umelcovi všetkých čias, Leonardovi da Vincim, získalo slovenskú podobu. Nekonečný Leonardo je v slovenčine.

Najucelenejšie dielo o najvýznamnejšom umelcovi všetkých čias, Leonardovi da Vincim, získalo slovenskú podobu. 1. októbra bola slávnostne v aukčnej sieni SOGA na Panskej ulici v Bratislave predstavená slovenská verzia výnimočného talianskeho diela profesora Alessandra Vezzosiho, zakladateľa a riaditeľa Musea Ideale v meste Vinci, profesora na Akadémii umenia vo Florencii a Agnese Sabatovej. Slovenskú verziu hrubej a ťažkej knihy vydáva vydavateľstvo IKAR ako limitovanú edíciu 300 kníh.

Nekonečný Leonardo

Špeciálna edícia pre špeciálnu príležitosť
Vysoko hodnotná kniha, ktorú možno považovať za plnohodnotné umelecké dielo pozostávajúce z množstva zápiskov a diel samotného talianskeho génia, má číslovanú edíciu. Každá kniha má svoje poradové číslo a certifikát vlastníctva. Meno majiteľa do knihy zapisuje kaligraf a aj preto je objednávka riešená prostredníctvom stránok luxusnakniznica.sk, kde od 2. októbra bude fungovať predaj dnes slávnostne uvedenej knihy. Ručne šitá, ťažká a nesmierne bohatá kniha v sebe zahŕňa aj doteraz nikde nepublikované diela a zápisky renesančného velikána. Samotný profesor Alessandro Vezzosi ako významný leonardista do pôvodného diela priniesol fakty aj diela, ktoré súvisia s poslednými objavmi a potvrdenými dielami. Samozrejme od toho sa odvíja aj cena. Nákladná výroba, vysoko kvalitný obrazový materiál v knihe a rozsiahlosť diela samotného cenu tohto diela zvyšujú až na 990 EUR. Aj napriek vyššej nie bežnej cene je o toto dielo vysoký záujem. Kniha bude distribuovaná objednávateľom aj s mincou s podobizňou vynálezcu a maliara a aj s rukavicami.

Nekonečný Leonardo, krst

Slávnostné uvedenie knihy do života
Podujatie moderovala Iveta Malachovská aj za prítomnosti zástupcov mnohých slovenských médií. Časť z nich si nenechala ujsť možnosť zalistovať si v rozsiahlom diele, ktoré ako jediné podrobne informuje aj o živote, záľubách a vlastnostiach Leonarda da Vinciho, v prvom rade ako človeka. Teda nie len ako umelca, ktorého spoznáme skôr cez jeho diela a v mnohom tvorí legendu.

Nekonečný Leonardo, krst

Krstnou mamou bola Adriana Kučerová, významná slovenská operná speváčka, ktoré robí výborné meno slovenským umelcom aj v zahraničí, príjemná vystupovaním aj pôvabom. To všetko za prítomnosti oboch autorov, zástupcov talianskeho vydavateľstva, generálnej manažérky vydavateľstva IKAR Gabriely Belopotockej a výkonnej riaditeľky Valérie Malíkovej.

Nekonečný Leonardo, krst

foto: zn.sk

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu