Semifinálové Superstar dievčat a ohurujúca Emma Drobná

Semifinálové Superstar dievčat a ohurujúca Emma Drobná

Posledné októbrové Československé Superstar bolo venované semifinálovému kolu dievčat. To minulotýždňové zas bolo venované chlapcom, z ktorého sa do finále dostal jediný Slovák, Pavol Kovaliček a traja českí speváci. Na počudovanie mnohých pri televíznych obrazovkách bol výber vďaka SMS hlasovaniu osekaný pomerne razantne a náhle súťaž opustila väčšina semifinalistov.

Dievčenské semifinálové kolo

Veľkým prekvapením semifinálového kola bol napríklad výkon Veroniky Danišovej, ktorá zaspievala Rolling in to Deep od Adele a prekvapivo od kastingu schudla 35 kilogramov. Dosť negatívne prekvapil výkon Aleny Shirmanovej, ktorá sa odviazala až príliš a ukázala Sinatrovu skladbu New York New York v dosť podivnej živej verzii. Veronika Vrublová si vybrala skladbu z 50 odtieňov sivej od Ellie Goulding Hold me like you do, čo jej naozaj veľmi nešlo a gitaru mala so sebou len na okrasu. Šlo to aj Melinde Noákovej, pri ktorej má nepochybne nejeden divák pocit, že jej zabudli zobraziť písmenko v priezvisku.

Prvou, ktorá sa dostala do finále na základe SMS hlasovania bola Sabina Slepčíková, ktorej výkon nebol nijak svetaborný. Už pred týždňom sa však do finále dostal rovnakým priamym spôsobom jej brat. Najväčším prekvapením večera, alebo ani nie prekvapením, ale potešením, bol výkon Emmy Drobnej z Nového Mesta nad Váhom. Jej výkon vlastne vyprovokoval výskyt zmienky o Superstar u nás. Upútala totiž profesionalitou. Jej výborný hlas chcete počúvať, chcete aby sa vás spýtala na čas, kde je autobusová stanica, chcete aby vás oslovila, vynadala, alebo len rozprávala.

Emma Drobná

Emma Drobná zo semifinále do finále

Emma už na kastingoch prekvapila výnimočným hlasom a ako jedna z mála, predviedla dve skladby. Porota pochopila, že tento hlas šou obohatí a všimli si to aj mnohí doma. V semifinálovom kole sa objavila v elegantných šatách, krásna, pokojná a odhodlaná. Príjemným spevom si získala všetkých. Najčistejší a najlepší výkon celého večera bol posledným vystúpením súťažiacich. Za výborný výkon si vyslúžila postup do finále vďaka rozhodnutiu poroty. Ďalšími speváčkami, ktoré postúpili boli Barbora Hazuchová a výnimočná Veronika Danišová. Do finále sa dostali 3 Slovenky a jedna Česka. Vyrovnali sa tak počty oproti trom chlapcom z Čiech a jedinému Slovákovi Pavlovi.

Foto: Facebook Emma Drobná

Ohodnoťte článok post

Pod autorom ZN.SK vychádzajú články externých redaktorov a články viacerých autorov súčasne. Neraz vám tak prinášame rozsiahlu tému, alebo článok neobvyklý voči ostatnej našej tvorbe.