RedBull Rapid v Liptovskom Mikuláši a extra plavidlá na vode

RedBull Rapid v Liptovskom Mikuláši a špeci plavidlá na vode

Slávne preteky nezvyčajných plavidiel pod hlavičkou RedBullu, sa tentoraz konali aj na Slovensku. V chladnom nepriaznivom počasí si mohli viacerí vo vode prihnať zápaľ pľúc. Aj napriek teplotám okolo 12°C sa tešil umelý vodný kanál O. Cibáka väčšinou využívaný kajakármi hojnej účasti, minimálne 30 kurióznych plavidiel. Na trati dlhej 400 metrov so šírkou od 4 do 12 metrov, sa to hemžilo námorníkmi, kostýmami, bábätkami, kombinézami, aj neidentifikovateľnými kreáciami.

RedBull Rapid Liptovský Mikuláš

RedBull Rapid Liptovský Mikuláš

#dobrenalodeny
Pod heslom, či správne povedané hashtagom #dobrenalodeny, sa spájajú nadšenci tejto zábavky. Kompletný blog má RedBull aj na svojich stránkach. Pozrieť si tak môžete nezvyčajné plavby a športové výkony aj priamo na ich blogu. Hodnotila sa rýchlosť plavby, kreativita, aj vystupovanie. Medzi hodnotiacimi bol Róbert Jakab, Zuzka Vráblová, alebo Adam Žampa. Súťažiaci plaviaci sa na veľkom ružovom kočíku v bábätkovských kombinézach prišli z Bratislavy.

RedBull Rapid Liptovský Mikuláš

Skromne odetí podobne, ako dievčatá podobajúce sa na vnútro vajíčka, sa budú musieť večer napájať horúcim čajom. V tejto chvíli ešte jazdia poslední súťažiaci. Tak sa na nich pozrite na online blogu a vo videách na stránkach RedBullu.

Foto: Redbull, odkaz v článku

Avatar
Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.
Viac:
klávesnica počítača
Na čo slúži CTRL, č.1: klávesové skratky v texte a dokumente

Hollandia Bio selský čokoláda
Hollandia na zdravej vlne: BIO gazdovský jogurt a BIO čokoláda

Cesta do neznáma, Star Trek
Premiéra Star Trek: Do neznáma v kinách od 18. augusta

Zavrieť