ZN.SK
nohy epilácia IPL

Nebojte sa IPL epilácie: Aké sú najčastejšie mýty?

IPL epilácia je jednoduchá a bezbolestná, je potrebné ale dodržiavať pravidlá a nevenovať pozornosť mýtom, ktoré o nej kolujú.

Hladkú pokožku bez pichľavých chĺpkov by si priala snáď každá žena. Nalejme si čistého vína: je niečo otravnejšie než neustále holenie? Hlavne cez leto kvôli tomu strávi človek v kúpeľni omnoho viac času. Našťastie ale existuje metóda, vďaka ktorej už o hladkých nohách (a nielen nohách) nemusíte len snívať, ale stať sa ich hrdou majiteľkou. IPL epilácia je jednoduchá a bezbolestná, je potrebné ale dodržiavať pravidlá a nevenovať pozornosť mýtom, ktoré o nej kolujú.

nohy epilácia IPL

Určite to poznáte. Ráno sa ponáhľate, obliekate si sukňu, keď v tom zistíte, že vaše nohy zdobia nevzhľadné čierne štetinky. Musíte sa ich zbaviť, čo vám zaberie niekoľko drahocenných minút. Do práce prichádzate neskoro, s oholenými nohami, na ktorých však v závere dňa bude opäť strnisko. A na druhý deň vás to čaká nanovo.

Tohto problému vás ľahko zbavia epilátory s funkciou IPL, ktoré fungujú na báze intenzívneho pulzného svetla. Zábleskom epilátora preniká svetlo chĺpkom, čím sa zahreje melanín na vysokú teplotu. Tým dôjde k jeho deaktivovaniu, a potom v priebehu niekoľkých týždňov k vypadnutiu. Cca po 12 týždňoch pravidelného ošetrovania by ste už mali pozorovať výrazný úbytok chĺpkov v ošetrovaných oblastiach, zvyšné chĺpky budú jemnejšie a svetlejšie. Následne sa môžete pustiť do udržiavacej fázy, kedy ho stačí používať približne 1x za mesiac alebo podľa individuálnej potreby.

Ako sa IPL epilátor používa?

Je to jednoduché. len vždy dodržujte pokyny výrobcu.

  1. Oblasť tela, ktorú chcem epilovať je najprv potrebné veľmi dôkladne oholiť žiletkou.
  2. Po oholení vyberte nástavec vhodný na konkrétnu časť tela, ktorú chcete epilovať.
  3. Akonáhle epilátor zapnete, zvoľte si intenzitu zábleskov alebo to nechajte na senzor, ktorý všetko nastaví sám podľa odtieňu vašej pokožky a chĺpkov. A potom už môžete začať.

Hlavne opatrne!

IPL epilátory najlepšie fungujú na svetlej pokožke s tmavými chĺpkami. Pre ľudí, ktorí majú svetlé, ryšavé alebo šedivé ochlpenie by nemuseli mať žiadaný efekt. Rozhodne sa ale pri IPL epilácii vyhnite oblastiam na tele, kde máte pehy, tetovanie, fúzy a sliznice sú tiež tabu. V týchto partiách hrozí riziko popálenia. Inak s IPL epilátormi môžete ošetriť prakticky celé telo – oblasť bikín, nohy, ruky, podpazušie aj tvár, avšak IPL epilátorom nemierte nad lícne kosti a vždy sa pred použitím nezabudnite oholiť.

Hladká pokožka bez bolesti

Časy, kedy sa ženy, ktoré zatúžili vyskúšať IPL metódu, obávali bolesti, sú už dávno preč. Tento spôsob epilácie zvládne každý v pohodlí domova. Napríklad IPL epilátor TrueLife BELLE IPL E5 sa pýši technológiou SensCool®, ktorá hneď po preblesknutí svetla kožu ochladí. Ak máte pokožku akokoľvek podráždenú, odrenú alebo napríklad trpíte nejakým zápalom, s epiláciou tohto typu počkajte, kým budete zase fit. A nezabudnite, že po epilácii by ste pokožku nemali vystavovať slniečku. Ak teda chcete byť zamatoví už cez leto, začnite s epiláciou na jar alebo ešte skôr.

Búrame mýty

1. Chĺpky vám už nikdy nenarastú späť

To, bohužiaľ, nie je pravda. Chĺpky sa vždy navrátia, pretože IPL epilácia nepôsobí na korienky. Môžu byť ale slabšie a prípadne vám môžu začať samé vypadávať. Každopádne je dobré zo začiatku epilovať naozaj poctivo, pravidelne a často. Časom sa vám aktívny štart vyplatí a budete môcť hladkú pokožku epiláciou udržiavať len raz za čas.

2. Za IPL epilátor utratíte nehoráznu sumu a zožerie vám to veľa času

Samozrejme za IPL epilátor budete musieť zaplatiť jednorazovo určitú sumu. V dlhodobom horizonte sa však táto investícia vyplatí. Predstavte si, koľko návštev kozmetického salónu by ste museli absolvovať, aby ste boli spokojní s výsledkom? Naviac ak si domov kúpite vlastný IPL epilátor budete ho môcť využívať kedy sa vám zachce a nebudete musieť nikam dochádzať a zložito ladiť termíny s kozmetičkou. Kvalitné domáce epilátory naviac disponujú vysokou kapacitou žiarovky, a to až 600 000 zábleskami, čo znamená, že by mali vydržať aj viac než desať rokov. Počiatočnú investíciu  môžete znížiť aj zdieľanou investíciou a kúpiť si ho „napoly“ napríklad s kamarátkou.

3. Rakovina, neplodnosť a ďalší

Testy nikdy nepreukázali akúkoľvek závadnosť IPL epilácie na ľudský organizmus. Každopádne ako tehotné alebo dojčiace by ste sa mali tomuto druhu odstraňovania chĺpkov vyhnúť. Nikto totiž ešte testy tohto druhu neabsolvoval, preto používanie prístrojov v tomto období nie je výrobcom odporúčané.

4. IPL epilácia nie je určená pre mužov

Je! Tiež je tu ale možnosť, že výsledky nebudú úplne dokonalé. Na trhu však existujú IPL epilátory, ktoré si s mužským ochlpením, ktoré je tvrdšie a hustejšie než u žien, dokáže poradiť.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu