ZN.SK
kabát answear

Na čo myslieť pri výbere pánskeho kabáta, aby dokonale sadol?

Pánsky kabát by nemal chýbať v šatníku mužov, ktorí chcú vytvoriť business look, majú v práci predpísaný formálny štýl obliekania a tiež muži

Pánske kabáty sa dostávajú posledné sezóny do popredia. Konečne aj mladší muži pochopili, že v kabáte vyzerajú šik. Pánsky kabát by nemal chýbať v šatníku mužov, ktorí chcú vytvoriť business look, majú v práci predpísaný formálny štýl obliekania a tiež muži preferujúci menej športové oblečenie. Kabát je investíciou na dlhé roky, takže si ho pokojne kúpte i v prípade, že ho nebudete nosiť často. Ako vybrať kabát pánsky tak, aby vám dokonale sadol a vyzeral módne?

kabát answear

Ako vybrať pánsky kabát s ohľadom na postavu?

Nie v každom kabáte budete vyzerať ako James Bond. Prihliadať musíte na svoju postavu s ohľadom na váhu i výšku. V tomto smere vyhrávajú vysokí muži, ktorí budú dobre vyzerať v krátkom i dlhom kabáte pod kolená. Dlhý kabát je imidžová záležitosť a navyše v zime skvele zahreje. Bohužiaľ páni nižšieho vzrastu by si na tento strih mali dávať pozor a zvoliť radšej kabát pánsky v dĺžke po kolená alebo pod zadok. Práve kabáty v strihu pod zadok sú medzi mužmi najviac preferované, pretože sa hodia nielen do formálneho, ale tiež do športového outfitu.

Štíhli páni si môžu dovoliť kabáty so zúženým strihom v páse, oversize modely alebo kabáty s opaskom. Páni s kilogramami navyše dosiahnu peknú siluetu s kabátom v rovnom strihu. V prípade, že hľadáte kabát na sako, musíte kúpiť model so širším strihom v ramenách a v dĺžke do polky stehien. Vždy myslite na to, že spod rukávov kabáta nesmú vytŕčať lemy saka alebo košele. Preto je nutné pri kupovaní kabáta poznať svoje miery a  riadiť sa veľkostnými tabuľkami danej značky a predajcu.

Ktoré farby a materiály preferovať pri výbere pánskeho kabáta?

V kolekciách pánskych kabátov len málokedy nájdete farebné experimenty. Kabáty sú znakom muža džentlmena, čo znamená, že sa vyrábajú predovšetkým v tlmených farbách. Klasické kabáty, ktoré rýchlo skombinujete s čímkoľvek, sú vyrobené v čiernej, tmavo modrej, tmavo hnedej a sivej farbe. Veľmi módna je takzvaná farba ťavej srsti. Samozrejme, že aj vo sfére kabátov nájdete unikátne kúsky, napríklad biely kabát s prúžkami na rukávoch alebo kárované modely.

Hľadáte pánsky kabát, ktorý vám vydrží celý život a zahreje? Kúpte kabát ušitý z vlny. Vlnené kabáty so zatepľovacou vložkou plne nahradia páperové bundy a hrejú aj v mrazoch. Vlna sama o sebe má veľmi dobré termoizolačné vlastnosti, takže sa kabáty vyrobené z tohto materiálu môžu nosiť aj bez teplej vložky. Naozaj luxusné kúsky sú pánske kabáty vyrobené z kašmíru. Vcelku teplé a trvácne sú tiež bavlnené kabáty.

Viete, ktoré detaily sú u pánskych kabátov kľúčové?

Keď vyberiete správny materiál, nájdete svoju top farbu i strih, je čas na preskúmanie detailov kabáta. Na mysli máme hlavne zapínanie. Pánske kabáty môžu mať zapínanie klasické alebo dvojradové. Dvojradové kabáty pánske vyzerajú viac elegantne a lepšie zahrejú, keďže sa pod kabát nedostane studený vzduch. Jednoradové kabáty sú viac ležérnejšie, a ak sú gombíky vo forme cvokov, pripomínajú bundy. Veľmi dôležitý je výstrih kabáta. Vysoký stojanček je praktickejší, pretože k výstrihu do V musíte doladiť oblečenie pod kabátom alebo zakryť výstrih šálom. Kabáty môžu mať vrecká vertikálne či mierne šikmé alebo horizontálne s klopou. Horizontálne sú viac praktické, ak vo vreckách nosíte veľa drobností.

Zdroj foto: vlastné / answear

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu