ZN.SK
čistička vzduchu

Nepodceňte kvalitu a čistotu vzduchu vo vašej domácnosti

Znečistenie vzduchu má v posledných rokoch veľmi negatívny dopad na naše zdravie. Neplatí to len o exteriéri, problémy môžu nastať…

Znečistenie vzduchu má v posledných rokoch veľmi negatívny dopad na naše zdravie. Neplatí to len o exteriéri, problémy môžu nastať aj v samotných domácnostiach. Kvalita vzduchu sa stáva v súčasnosti veľmi dôležitou témou. Mimoriadne dôležitá je aj v interiéri, kde na nás číhajú rôzne patogény. Ako vplýva kvalita vzduchu na náš zdravotný stav?

čistička vzduchu

Novodobé znečistenia vzduchu

Moderný štýl života a dnešná doba spôsobujú, že aj na Slovensku evidujeme výraznejší nárast bronchiálnej astmy a alergií. Čoraz viac sme náchylní aj na rôzne typy vírusov. Zhoršilo sa životné prostredie, to platí najmä o priemyselných oblastiach. Nie každý má navyše v tomto smere aj dostatočnú genetickú predispozíciu. Za najčastejšie zdroje znečistenia považujeme dopravu, priemysel, pevné častice a oxidy. Ich príčinou sa poškodzuje ochranná bariéra dýchacích ciest a prichádza k ich narušeniu. Veľké patálie vedia narobiť aj peľové častice spôsobujúce rôzne alergické prejavy.

Pomôžu čističky vzduchu vhodné pre alergikov

V domácnosti bojujeme s alergénmi roztočov, ktoré sú súčasťou domáceho prachu vyskytujúceho sa všade okolo nás. Spomenúť ale musíme aj čiastočky znečisteného vzduchu, zvieracie alergény resp. jarné inhalačné alergény (trávy, buriny, stromy). Efektívnou cestou k ich odstráneniu sú čističky vzduchu vhodné pre alergikov, ktoré ich dokážu tieto pevné častice zo vzduchu eliminovať do 0,25 mikrometra. V ich prípade hrá významnú rolu HEPA filter. Ak čistička disponuje viacvrstvovými takýmito filtrami, môžete sa spoľahnúť na to, že bude schopná selektovať rôzne vírusové častice. Využitie nájdu v domácnosti aj v pracovnom prostredí, nie je problém ich umiestniť do všetkých miestností.

Pozor na životný štýl

Nejde však o jedinú cestu v oblasti prevencií alergických ochorení. Veľkú rolu zohráva životný štýl, teda zdravá životospráva alebo dostatok aktívneho pohybu. Veľký pozor si treba dávať aj na podcenenie liečby alergickej nádchy, čo môže prejsť až do ťažšie príznakovej bronchiálnej astmy výraznejšie zhoršujúcej kvalitu bežného života.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tlačové správy

Tlačové správy a články našich partnerov, partnerských portálov a organizácií. Nahliadnite do noviniek rôznych služieb, príprav podujatí a noviniek v komerčnej sfére. Aj Vaša zaujímavosť, činnosť, alebo výrobok, môže byť v článku. Napíšte nám.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu