ZN.SK
Schody

Klimakofília, túžba po zranení a bolesti z pádu zo schodov

Nie je dnes nič nezvyčajné, ak narazíme na človeka, ktorého vzrušuje predstava násilia a bitky. Sadomasochizmus má už dávno svoje vlastné definície. Klimakofília má určité prvky…

Nie je dnes nič nezvyčajné, ak narazíme na človeka, ktorého vzrušuje predstava násilia a bitky. Sadomasochizmus má už dávno svoje vlastné definície. Klimakofília má určité prvky podobné, no zároveň ide o samostatný stav mysle, ktorý vníma určité zranenia a bolesť ako vzrušujúce. Ideálne ak sú to schody, hranaté, pravidelné, ktoré v jednom momente skončia a niekde odtiaľ máte možnosť pozrieť sa na celú strastiplnú cestu dole. Za predpokladu, že vládzete otočiť hlavu.

Schody

Klimakofília nemusí byť nebezpečná, kým…

Klimakofilovi sa prepája bolesť so vzrušením, čo však stále nie je deviáciou, možno iba ak zvláštnosťou ľudského tela. Vzrušovať nás môžu rôzne typy bolestí. Avšak pri klimakofílii sa skôr hovorí o zraneniach spôsobených pádom, prípadne dokonca sledovaním niekoho iného, kto letí zo schodov a nejako sa prejavuje, napríklad bolesťou, krikom a podobne. Zdá sa až neuveriteľné, že v takýchto chvíľach pociťujú konkrétni klimakofili vzrušenie, alebo len akési uspokojenie. Pri zmienke o niečom takom sa azda každému vybaví slávna scéna zo slávnej komédie Smrť jej pristane, ako Maryl Streep padá zo schodov, kým Bruce Willis tŕpne na poschodí. Klimakofil nepochybne tento film veľmi dobre pozná.

Klimakofil, ktorý spôsobuje bolesť iným ako sebe, už ale presahuje to, čím je a stáva sa agresorom, násilníkom, alebo dominantným. Ide len o to, či je obeť obeťou dobrovoľne a ide o sadomasochizmus, alebo nedobrovoľne, čo je pochopiteľne už vec trestného práva.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu