ZN.SK
cuketová krémová polievka Tefal

Tefal My Daily Soup, ďalší polievkovar do rodiny, ktorý ušetrí čas

Tefal pred nejakým časom predstavil polievkovar, zaujímavý domáci spotrebič, ktorý za vás pripraví polievku na viacero spôsobov. Prakticky k tomu potrebuje len suroviny…

Tefal pred nejakým časom predstavil polievkovar, zaujímavý domáci spotrebič, ktorý za vás pripraví polievku na viacero spôsobov. Prakticky k tomu potrebuje len suroviny a zvoliť správny program. Polievkovar sám o sebe nie je výmyslom marketingu. Reálne pripravuje polievky a mimo to, reálne šetrí čas. Dokonca, dovolíme si povedať, robí z amatéra v kuchyni predsa len kulinára. Do chvíle, než prezradí, že len očistil a nakrájal potrebné suroviny. Alebo je za tým niečo viac?

Novinka polievkovar s názvom My Daily Soup

My Daily Soup TEFAL

Na trh prináša rovnaký výrobca aj nový model. Určité krivky si ponechal pri pôvodnom modeli. Rozdielna je určite horná časť a ovládacie prvky. Výrazná je aj vyčnievajúca časť s pripájaním napájania, či čierna rúčka odnímajúca veku s mixérom ponoreným do nádoby. Názov My Daily Soup znamená v preklade „moja denná polievka“. Práve svojim názvom má byť používaný ako každodenný pomocník v kuchyni. Sami sme sa presvedčili, že prístroj výdrž má a využitie si nájde aj vo svete mimo polievky. V súčasnosti je to konkrétne model My Daily Soup (BL542).

Bežné polievkové recepty nie sú problém ani pri tomto modeli. Rovnako, ako je bežné pripraviť si očistenú zeleninu a ponechať polievkovar na konkrétnom režime. Krémové polievky, typ polievok, ktorý je ľahko stráviteľný a obľúbený, majú svoje vlastné tlačidlo, ktoré to správne využitie nájde v mnohých domácnostiach. Napríklad tam, kde šetria čas a potrebujú ho venovať príprave iným chodom. Alebo naopak niečomu inému, napríklad deťom.

Pri príprave sa používateľ vyhne miešaniu, pasírovaniu, či mixovaniu, keďže toto všetko robí prístroj sám. V ňom sa nachádza celé ohrievanie a varenie, takže žiaden ďalší hrniec nie je potrebný. Tri hlavné režimy dovolia pripraviť krémovú polievku, polievku s kúskami, alebo studené ovocné smoothie, kedy sa nezapína ohrievacia funkcia. Prístroj disponuje aj funkciou automatického prečistenia. Výrobca pri tomto modeli upozorňuje aj na ergonómiu nádoby. Pevná rúčka z boku umožňuje prístroj uchopiť a nalievať priamo z neho. Vzdialene pripomína termosku, hoci ide o väčšiu váhu. Nalievanie nie je problém, po odňatí hornej časti s ovládaním a mixérom sa to dá bez problémov.

Dokonale izolovaný povrch polievkovaru zaistí bezpečnosť pri príprave pokrmov od začiatku až do konca! S objemom 1,2 l uspokojíte celú rodinu, prípadne si môžete polievku pripraviť iba pre seba, do zásoby. Odporúčaná maloobchodná predajná cena je 2 299 Sk / 87,90 euro. Prístroju sa budeme ešte v našich článkoch venovať podrobnejšie.

cuketová krémová polievka Tefal

Krémová syrová polievka s cuketou

Pre 4 osoby potrebujete:

  • 600 g cukety nakrájané na kocky,
  • 60 g nakrájanej cibule,
  • 100 g plnotučného krémového syra,
  • 2 lyžice nasekaného čerstvého estragónu,
  • 400 ml vody,
  • soľ a čerstvo namleté ​​korenie

Do prístroja dajte cibuľu, krémový syr, cuketu, 1 lyžicu estragónu a vodu. Pridajte soľ. Polievkovač zaklopte a vyberte program krémová polievka. Po dokončení procesu varenia nalejte polievku do misiek, posypte zvyškom estragónu a čerstvo mletým korením. Nič viac nie je nutné.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu