ZN.SK
Zajačik vo svojej jamke

Stolovú hru Zajačik vo svojej jamke môžete hrať na pár spôsobov

Celá hra sa v slovenskej verzii nazýva Zajačik vo svojej jamke, v distribúcii českého Mindoku je originálny názov Zajíček ve své jamce…

Typické stolové hry v škatuli, tak ako slávne Človeče nehnevaj sa, sú stále populárne. Otázne je, či v celej širokej palete rôznych hier ešte nájsť niečo, čo dokáže zabaviť. Každý rok objavíme nejakú zaujímavú novinku. Zajačik vo svojej jamke je jedna z tých novších a ak máte radi rýchle hry, kde to odsýpa presne tak rýchlo, ako chcú samotní hráči, potom táto je pre vás ideálna. Jedna škatuľa, ktorej dno tvorí hraciu plochu plnú malých zajačikov. Hra pôsobí milo, pravidlá sú jednoduché, prevedenie tiež, no vyhotovením bude atraktívna najmä pre svoju cieľovku a to sú deti akéhokoľvek veku od 3 rokov po koľkokoľvek si poviete.

Zajačik vo svojej jamke

Pekné vyhotovenie a poriadna nádielka ušiakov

Celá hra sa v slovenskej verzii nazýva Zajačik vo svojej jamke, v distribúcii českého mindok.cz je originálny názov Zajíček ve své jamce. Kockatá škatuľa ukrýva hraciu plochu, v ktorej je vytvorený model brlôžka a piatich farebných východov. Štruktúra je veľmi jednoduchá, a pravidlá rovnako tak. Hodenie kocky vám dá farbu, alebo jediný symbol zajačika. Farba vždy symbolizuje farbu východu, do ktorého môžete vytiahnuť z brlôžka jedného zajačika. Na to, aby ste ho mohli vziať k sebe, je nutné opäť hodiť tú istú farbu, alebo farbu iného pripraveného zajačika. Kto má vo finále ušiakov najviac, ten je víťaz. Celkovo 20 ušiakov je vyhotovených z dreva, sú rovnaké veľké, výrazné oranžové s ksichtíkom a uši majú z textílie. Hravo ich za ne môžete uchopiť a presúvať. Vyhotovenie uší pripomína vyhotovenie vlasov Goblíkov v rovnomennej. Vrhacia kocka je drevená s farebnými políčkami.

Od najmenších

Celá grafická podoba je ladená pre najmenších hráčov. Azda každé premýšľajúce dieťa s chuťou po hre dokáže prísť na princíp aj bez komplikovaného vysvetľovania. Určená je pre 2 až piatich hráčov. Jamiek je 5 a zajačikov celkovo 20. Znamená to, že pri hre dvoch hráčov môže byť stav aj nerozhodný. Možno pri menších deťoch môže byť rizikom, že kartónová škatuľa a hracia plocha sú z papiera a nešetrné fungovanie môže skoncovať s kľúčovou časťou hry. Dá sa nahradiť aj plochou, no už to nemusí byť taká zábava ako s originálom. Samozrejme, ak počítame s deťmi od 3 rokov tak, ako je písané na balení.

Symbol na kocke dáva možnosť vytvoriť tri varianty hry

Sami si vyberiete pravidlá, ktoré sa týkajú symbolu zajačika na svojej kocke. Tým pádom je možné z hry urobiť ešte dlhšiu. Ak napríklad padne na kocke symbol zajačika, hráč si môže vybrať variant hry pri ktorom jedného zajačika vráti do brlôžka a tým sa hra stane o niečo ťažšou. Alebo si hráči vyberú variant, pri ktorom sa pri hodení symbolu zajačika skráti jeho cesta z brlôžka rovno k hráčovi. Symbol zajačika pritom môže znamenať ešte jednu možnosť a to skrátka hádzať ešte raz, kým nepadne farba.

Hra obsahuje český a rovnako tak aj slovenský návod, popis a pevné balenie.

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Inzercia

Online kníhkupectvo BUX.sk

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu