ZN.SK
Tučniaky na pochode

Tučniaci na pochode, výborná hra na cesty do auta či vlaku

Musím priznať, že si uvedomujem pristarý vek na niektoré hry, najmä keď je na obale napísané „pre deti 5+“. Zabavia aj dospelého, tak prečo nie?

Musím priznať, že si uvedomujem pristarý vek na niektoré hry, najmä keď je na obale napísané „pre deti 5+“. Ak ale mnohé z nich vedia zabaviť aj dospelého, tak prečo nie? Kto všetko bol nadšený z populárnej stolovej hry Tučniaci na ľade, možno si nenechá ujsť ani pokračovanie v podobe magnetickej hry Tučniaci na pochode.

Tučniaky na pochode

Ten názov nie je len tak. Má svoj zámer. Vašou úlohou v tejto hre je dodržať podobný princíp ako v hre predtým, avšak tučniačikov tentoraz musíte udržať v zástupe za sebou a žiaden z nich nesmie byť hore nohami. Prekvapivo to celé ide splniť vždy jediným riešením a ako tomu už býva, niektoré úlohy sú ľahké a niektoré ťažké.

Takmer ako kniha, no v skutočnosti cestovná hra

V prípade tejto hry ide o formát asi taký veľký ako menšia rozprávková kniha. Presne 16 cm x 16 cm s hrebeňovou väzbou a tvrdými doskami. Vo vnútri však nejde o knihu. Zapínateľné tvrdé dosky sú na jednej strane magnetickou plochou a na tej druhej sú otvárateľné zadania. Hracia plocha obsahuje celkovo 6 pohyblivých dielov a na štyroch z nich sú tučniaky. Vždy len jeden tučniak na jednom zo štyroch dielikov. Dva prázdne slúžia ako pevné ľadové kryhy, ktoré si umiestnite na hraciu plochu a so zvyšnými štyrmi pohybujete. Tučniaky môžu byť len v zástupe tesne pri sebe.

Za geniálne je možné považovať to, že nech pevné kryhy umiestnite podľa zadania kdekoľvek, vo výsledku je vždy len jedno správne riešenie. Všetko sedí a je vytvarované tak, že narazíte na desiatky slepých riešení, kde bude vždy nejaký diel presahovať, alebo zasahovať do iného. A pritom je celá konštrukcia veľmi jednoduchá. Tučniaky na pochode majú teda jednoduché zadanie. Dostať štyroch do zástupu vedľa seba, na seba, či diagonálne.

Do auta, do vlaku, či kamkoľvek inam

Dovolenková sezóna si žiada poriešiť deťom zábavu. 5 až 50 ročné dieťa, schopné fungovať bez zapnutého tabletu sa s tým dokáže zabaviť. Pri listovaní jednotlivých zadaní je v závere zoznam riešení a tak má každý riešiteľ možnosť vidieť, ako vlastne docieliť úspešné poskladanie, no pre úspešných je to hlavne overenie, že šli správne. Hra má prevedenie s ktorým sa dá vyraziť do auta, či vlaku. Vlastná hracia plocha nepotrebuje stôl a tak si vystačí hráč aj s vlastnými kolenami, či rukami. Celé grafické prevedenie je milé a jednotlivé plastové dieliky s magnetom nevytratíte, nech vám akokoľvek celá hra padne. Treba na to väčší švih, aby niečo z hracej plochy vyletelo. (Testované pri švihu rukou, ktorý nie je prirodzený pre akékoľvek situácie v aute, či vo vlaku)

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.

Inzercia
Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu