ZN.SK
Kňaz

Slávny exorcista Gabriele Amorth, námet filmu Pápežov exorcista

Do kín prichádza filmová novinka Pápežov exorcista s Russelom Croweom v hlavnej úlohe. Príbeh je pritom inšpirovaný zápiskami a životom…

Do kín prichádza filmová novinka Pápežov exorcista s Russelom Croweom v hlavnej úlohe. Príbeh je pritom inšpirovaný zápiskami a životom skutočného exorcistu Gabriele Amortha, ktorého svet pozná aj ako spisovateľa úspešných a zväčša celkom vypredaných kníh.

Kňaz

Kto bol exorcista Gabriele Amorth

Gabriele Amorth, známy tiež ako otec, alebo páter Gabriele Amorth, bol taliansky katolícky kňaz, spisovateľ a exorcista Rímskej diecézy. Narodil sa 1. mája 1925 v meste Modena v Taliansku. V mladosti sa zaujímal o teológiu a vstúpil do seminára, kde študoval a neskôr bol vysvätený na kňaza.

V roku 1986 sa stal hlavným exorcistom Rímskej katolíckej cirkvi, čo znamenalo, že bol zodpovedný za vykonávanie exorcizmov a oslobodzovanie od démonického ovládania. Vykonával tieto rituály s presvedčením o existencii démonov a ich schopnosti ovplyvňovať životy ľudí. Veril, že démonická posadnutosť je reálna a môže byť liečená pomocou exorcizmu a modlitby.

Páter Gabriele ako spisovateľ

Okrem svojej práce ako exorcista bol Gabriele Amorth aj úspešným spisovateľom. Napísal niekoľko kníh, v ktorých opisoval svoje skúsenosti s exorcizmom a duchovným svetom. Jeho najznámejšou knihou s výraznou autenticitou je The Exorcist Tells His Story, v ktorej popisuje prípady exorcizmu, s ktorými sa stretol počas svojej praxe. Práve jeho knihy boli inšpiráciou množstva hororov a iných príbehov v rámci beletrie. V slovenčine poznáme jeho knihy:

  • Kto je skutočný diabol
  • Exorcisti a psychiatri
  • Silnejší než zlo
  • Testament exorcistu
  • Spomienky exorcistu
  • Poraziť diabla skrze Ježiša
  • Znamenie exorcistu
  • V boji proti diablovi a iné

Popularizátor a obhajca viery

Gabriele Amorth sa v laickom svete preslávil ako exorcista a spisovateľ. Hlavne bol vášnivým obhajcom tradičnej katolíckej cirkvi a zároveň kritikom moderných trendov. Svojim dielom a verejnými vystúpeniami sa snažil upozorniť na duchovné nebezpečenstvá a presadzovať dôležitosť duchovného života a modlitby. Aj v tomto smere sa literárne prejavoval. Rovnako tak mal vo svojom portfóliu knihy venované duchovnu a viere ako Môj ruženec, Mariánske inšpirácie, Otec Pio a ešte ďalšie. Také, ktoré sa slovenského prekladu už nedočkali. Gabriele Amorth zomrel 16. septembra 2016 v Ríme vo veku 91 rokov. Jeho práca a dedičstvo v oblasti exorcizmu zostáva významným príspevkom k štúdiu a porozumeniu tejto kontroverznej a záhadnej oblasti viery a duchovna.

Mohlo by zaujímať tiež:

Roman

Roman
Autor článku s tematikou zábavy, televízie, alebo niektorých spoločenských problémov. Pochádza zo stredného Slovenska a na striedačku žije v Rakúsku.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu