Očakávaná hra Mafia 3 odhalila trailer aj dátum vydania - Zaujímavé novinky ZN.SK

Očakávaná hra Mafia 3 odhalila trailer aj dátum vydania

19. apríla bol herný svet obohatený, hoci nie priamo celou očakávanou hrou, ale aspoň ukážkou z nej a dôležitým dátumom. Herný svet sa dozvedel o dátume, kedy má byť k dispozícií v predaji Mafia 3. Aj v prípade tretieho dielu by tak malo ísť o mimoriadne rozsiahlu hru, ktorá sa však od predchádzajpcich posúva ďalej aj v dobe. Dostávame sa v nej do 60-tych rokov, do New Orleans, ako nám napovedá krajina, mestečká, typické ulice tohto mesta, močariny a vôbec prostredie, ktoré som si aj ja sám v New Orleans zamiloval. V hre sa však objavuje pod názvom New Bordeaux. Za hudby známej z Pulp Fiction sa v ukážke stretávame s hlavným hrdinom Lincolnom, ktorý to však nemá ľahké ako černoch v dobe, kedy rasizmus pociťovali len niektorí a poriadne.

Dočkáme sa jej 7. októbra

Zverejnenie ukážky síce prinieslo zhruba dvojminútový príbeh a odhalila niečo viac z hry a atmosféry v nej, no zároveň priniesla pomerne cenný údaj o tom, kedy si hru budeme môcť zadovážiť, ak dostaneme chuť pokračovať v zážitkoch drsnej mafiánskej praxe a vôbec zážitkoch po kariére mafiána. 7. október je teda termín, kedy by sme sa mali dočkať očakávanej hry. Stíha tak Vianoce, čo je kľúčový trh.

Mafia 3 screenshot

Hra vychádza len na PC, PS4 a XBOX One

Hra sa objaví len na počítač, Playstation 4 a XBOX One. Iné platformy neboli potvrdené. Vzhľadom na grafickú úroveň už gameplay strihových videí a scénok je jasné, že to zrejme už nebude level pre staršie konzoly. Xbox 360 alebo Playstation 3 sa nespomína a pre rozdielnosť je možné, že nakoniec hra pre ne ani nebude.
Už teraz však máme jasno v tom, v akých podobách sa hra na trhu objaví. Chystá sa totiž pre všetky tri platformy v plnej češtine a v bežnej verzii, následne bohatšej deluxe verzii a nakoniec najdrahšej, no zároveň najbohatšej zberateľskej edícii hry. Všetky tri, klasiku, deluxe aj bohatšiu zberateľskú edíciu, si môžete predobjednať už teraz na gameexpres.sk

Ohodnoťte článok post

Tomáš Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.