ZN.SK
Rybársky simulátor Euro Fishing

Rybársky simulátor Euro Fishing je zábavná počítačová hra

Euro Fishing je počítačový herný simulátor, v ktorom pracuje umelá inteligencia rýb s viacerými podmienkami, nastaveniami a hlavne vami, ako športovým rybárom… s pohodlia vlastnej izby.

Na počítači sa dá v rámci simulátorov vyskúšať už čokoľvek. Rybárske simulátory nie sú žiadnou novinkou, ale aj napriek tomu sa oplatí siahnuť po Euro Fishing, najnovšom zástupcovi hier v žánre simulátorov a opäť na dlhší čas možno jediný zástupca rybárskych simulátorov. Pokiaľ vám vadí zápach rýb a nechce sa vám vysedávať napospas komárom, potom je toto niečo pre vás.

Rybársky simulátor Euro Fishing

Rybársky simulátor so všetkým čo treba

Od rybárskeho simulátora očakávate, že nebude len bezduchou vysedávačkou niekde na rozkladacej stoličke na strmom brehu, kde budete akurát dávať bacha, aby ste nespali, alebo aby náhodou nejaké decká nehádzali kamene do vody. Tu ide o športových rybárov, ktorí sa môžu zúčastňovať súťaží, alebo klasickej hry jedného hráča vrátane režimov výučby. Rozložíte si svoje miestočko so stanom, stojanom a kýblom návnady a čakáte. V realite si počkáte dlhšie, v hre si počkáte v rámci stratégie výberu miesta a návnady, samozrejme menej. Z pohľadu prvého neskúseného hrania sa vám bude zdať ovládanie nemotorné. To možno aj preto, že doteraz ste možno udicu cez myš neovládali. Cez výučbový režim sa však podarí osvojiť si všetky potrebné prvky ovládania. Už priamo počas hry je možné meniť návnady a výbavu, ale samozrejme za predpokladu, že ju máte kúpenú. Vyhrávaním a úspešným lovom získavate možnosti nákupu nových a nových vymožeností v rámci udíc, navijakov, aj návnad, či háčikov. Ak ste rybár, tak potom so všetkým, čo k tomu treba.

Rybársky simulátor Euro Fishing

Online hra taktiež

Veľmi poteší, že ako náhle si vyskúšate všetko, čo vám hra ponúkne, svet rybárčenia na počítači sa nekončí. Vyskúšali sme si online hru s ostatnými hráčmi z celého sveta. Zaujímavosťou je, že sa na online hrách objavuje viacero Čechov, nejakí Nemci, Holanďania, či Škandinávci. Viacero krajín holduje rybárčeniu, aj keď trochu neobyčajne – cez počítač. Online hra v súčasnom režime obsahuje pomerne jednoduché ovládanie. Pripojí vás do prvej hry a jasne ukazuje časový režim, počas ktorého máte možnosť nazbierať čo najviac bodov. S každým úlovkom sa máte možnosť osobne zoznámiť, vidíte jeho vlastnosti, body a pohotovo ho vraciate späť do vody. Na pekáč neputuje.

Rybársky simulátor Euro Fishing

Ryby majú vlastný mozog

Sranda. Ryby v tejto hre reagujú na teplotu vody, na vietor, ktorý vlní hladinu, na mieru pohybu nad hladinou, ale tiež sú ich vlastnosti odlišné aj od vašich postupov a miest. Ťažko tak narazíte na rovnaké kúsky dva krát za sebou a v rovnakých podmienkach, keďže rovnaké podmienky sa vám nemusí podariť navodiť vždy. Nastaviť si pri hre môžete aj dennú dobu, čiže máte pod kontrolou v niektorých hrách viacero vlastností a hru podľa vlastných predstáv. Umelá inteligencia rýb… toto spojenie vyznieva zvláštne. Hra by však bola príšerná a primitívna, ak by sme práve ryby nemali premyslené.

Rybársky simulátor Euro Fishing

Zhodnotenie vlastností

Hra je na prvý pohľad komplikovaná, neskôr vám však pripadá veľmi jednoduchá. Žiada si tak trochu výkonnejší počítač, ak si chcete vychutnať viac z detailov okolitého sveta a efektov vody, či sajrajtu v nej. Celkovo hra ponúka možnosť prehľadného výberu rôznych druhov hier, správu profilu, zoznam a vlastností rýb, súťažné miesta, ale tiež možnosti ovládania a nákupov. Hráč sa potrebuje zoznámiť so spôsobom ako hodiť udicu ďalej a ako narábať s nástrojmi. Nejde o nič komplikované. Chytená ryba na háčiku ešte nie je všetko. Potrebujete ju dostať na breh a do siete. Ako náhle je v sieti, už je vaša a môžete pózovať. Trochu zvláštne je, že hra nedovoľuje vyhotoviť snímky priamo z počítača. Aj preto fotografie pochádzajú z fotoaparátu fotiaceho obrazovku notebooku.

Pre koho je hra určená?

Zábavka je nepochybne výborným odreagovaním každého, komu je blízka rybárska tematika, ale možno nakoniec aj všetkým tým, čo k nej zatiaľ nepričuchli. Zapôsobí úspechmi a dokáže naučiť aspoň akýmsi základným princípom rybárčenia. Hra má v prvom rade zabaviť a priniesť tento svet v hrateľnej podobe, ktorá môže byť lákavá a chytľavá. Hra samotná je síce novinkou a ešte vo vývoji, nejakých tých pár vývojových múch by sme ešte našli, no autori Dovetail Games sa aj o to nepochybne čoskoro postarajú.

Hra je k dispozícií v plnej českej verzii, ja som skúšal od inštalácie anglickú, bez prepnutia. Distribútorom hry na Slovensku je COMGAD.cz

Mohlo by zaujímať tiež:

Tomáš

Tomáš
Šéfredaktor magazínu ZN.SK, nadšenec pre Slovensko, jeho kultúru, zaujímavosti historické aj nehistorické, svet ako taký, aj vedu a techniku. Zaujíma ho viacero oblastí, svetové kuriozity, rekordy, aj cestovanie. Aj preto sa snaží o tvorbu nevyhradenú len na jednu oblasť.Inzercia

Najčítanejšie

Inzercia

Sleduj nás na sieťach

Nájdete nás na Facebooku aj Youtube

Zatvoriť reklamu
Zatvoriť reklamu